Протягом семи років в АТО/ООС взяли участь понад 11 тисяч черкащан

Протягом семи років в АТО/ООС взяли участь понад 11 тисяч черкащан

Цього дня сім років тому розпочалася антитерористична операція із залученням Збройних сил України на території Донецької та Луганської області. Тому 14 квітня на Черкащині згадують воїнів, хто захищав українські землі від російського окупанта, та вшановують тих, хто загинув за Україну.

 

Протягом семи років понад 11 тисяч черкащан взяли участь в АТО/ООС (антитерористична операція з квітня 2018 року отримала назву ООС – Операція об’єднаних сил). 231 воїн із Черкащини загинув.

За даними Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (на 01.04.2021):

–      11 118 учасників антитерористичної операції з Черкаської області перебувають на обліку. Їм встановлено статус учасника бойових дій;

–      985 осіб мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни;

–      327 особам встановлено статус члена сім’ї загиблого військовослужбовця під час проведення антитерористичної операції.

Цим категоріям осіб надаються пільги, гарантовані державою.

 

У Черкаській ОДА діє Центр допомоги учасникам АТО Обласного контактного центру. Тут допомагають ветеранам та членам їхніх родин: надають консультації, як отримати статус учасника бойових дій, як взяти участь у кредитних програмах отримання житла, як отримати земельну ділянку. Тут допомагають воїнам написати заяву на допомогу, відновити документи, спрямувати до відповідних органів.

Також воїни отримують у Центрі психологічну підтримку від побратимів, які тут працюють.

Центр надає індивідуальну допомогу воїнам, які потребують реабілітації. Також тут допомагають родинам загиблих, які опинилися в скрутних життєвих обставинах та інше.

 

Хронологія подій початку АТО:

12 квітня − російські озброєні загони спецпризначенців захопили міську раду в Артемівську та міський відділок міліції і міської ради у Краматорську та низку менших населених пунктів. Російська диверсійна група захопила Слов’янськ. До вечора терористи захопили прокуратуру, районну адміністрацію і будівлю СБУ і вивісили над ними російські прапори. Частина працівників потрапила в полон.

14 квітня − російські терористи захопили Горлівку та Луганськ.

У відповідь на вторгнення диверсійних загонів секретар РНБО і виконувач обов’язків президента України Олександр Турчинов підписав указ про введення в дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України». Фактично, оголосив початок антитерористичної операції із залученням Збройних сил України.

Відтоді розпочалися бойові дії на Донбасі, так звана активна фаза АТО – збройне протистояння української армії російським окупантам.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x