В Україні з’явився літературно-психологічний подкаст “ПереФарбований лис”

В Україні з’явився літературно-психологічний подкаст “ПереФарбований лис”

Подкаст про психологію персонажів української літератури “ПереФарбований лис” запустили в Україні. Для перших трьох випусків обрали твори Івана Франка, Лесі Українки і Тараса Шевченка. Про це йдеться на платформі «Читомо».

Авторками подкасту стали освітянка Валентина Мержиєвська та психологиня Марія Діденко. Вони аналізуватимуть твори зі шкільної програми не з літературознавчої точки зору, а з огляду на поведінкові сценарії і психологічні моделі.

Міркуючи про роль читання в житті людини, ми зауважили, що література зазвичай дуже уважно змальовує емоційні переживання та роздуми персонажів. І це є багатим матеріалом для аналізу психологічних моделей поведінки та дослідження формування стереотипів. Українська література є частиною нашої культури, а отже, певні моделі поведінки, висвітлені в літературних творах, можуть бути актуальними і досі, – розповіла «Читомо» Валентина Мержиєвська.

Тож нам захотілось перечитати класичні твори, проаналізувати психологію персонажів і зіставити з сучасністю. Оскільки умови життя людей змінюються, то має змінюватися ї їхній світогляд. Ось нам і стало цікаво перевірити, чи дійсно це так, – додала Мержиєвська.

Перший епізод про казку Івана Франка «Фарбований лис» вже доступний на різних платформах, як-от:

SoundCloud https://bit.ly/3sQFtiV

Google Podcast https://bit.ly/3dSav5S

Apple Podcast https://apple.co/3vh4t4m

Youtube https://youtu.be/SNB1QVJFQkI

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x