Зеленський: «День пам’яті не замінить 9 травня»

Зеленський: «День пам’яті не замінить 9 травня»

День пам’яті та примирення, який відзначають в Європі та Україні 8 травня, не замінює День перемоги, а доповнює історію. Про це заявив президент Володимир Зеленський на офіційній сторінці в Фейсбук.

– Коли говоримо  «ніколи знову», маємо на увазі передусім дуже конкретне «ніколи не забути». Тому й відзначається в багатьох країнах цей День – пам’яті та примирення. І в нас це не на заміну 9 Травня, а для того, щоб зберегти й зрозуміти історію повніше. Бо вона – спільна, одна на всіх у світі. Щоб ніколи не забути, що нацизм був абсолютним злом. І будь-хто з тих, хто намагається виправдовувати його, заслуговує лише на засудження, – написав Зеленський.

У дописі він наголосив, що українці воювали разом з десятками народів проти нацизму, а Друга світова стала найстрашнішою в історії людства.

– Воювали разом з росіянами, поляками, білорусами, євреями, грузинами, вірменами, британцями, американцями, французами та багатьма іншими. І точно не для того, щоб війна забирала життя наших людей 76 років потому, – зауважив президент України.

Володимир Зеленський зауважив, що для підтримки глобального миру були створені міжнародні інституції та правила.

– Поважати їх – обов’язок усіх людей, а особливо – очільників держав та інших політиків. Та щоб ніколи не забути, що мир втрачається надзвичайно легко. І це справжнє щастя, коли вдається його відновити, – додав президент.

 

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x