Помер відомий український письменник, який був родом із Черкащини

Помер відомий український письменник, який був родом із Черкащини

На 74-му році життя помер відомий український письменник, публіцист, громадський діяч, літературознавець Михайло Слабошпицький. Про це повідомляють у редакції Читомо.

 

Михайло Федорович Слабошпицький народився 28 липня 1946 року в селі Мар’янівка Черкаської області. Вищу освіту отримав у Київському університеті (Факультет журналістики), працював на різних посадах у газеті «Літературна Україна», був головним редактором газети «Вісті з України», журналу «Вавилон-XX», директором видавництва «Ярославів Вал».

 

Слабошпицький був виконавчим директором Ліги українських меценатів, неодноразово входив у журі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Із 2006 року − секретар ради Національної спілки письменників України.

 

На своїй сторінці у фейсбук свої співчуття написала й в. о. генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко:

«Не стало нашого земляка, відомого письменника, літературознавця, лауреата Шевченківської премії за книгу про Тодося Осьмачку “Поет із пекла” Михайла Слабошпицького. Це була людина-енциклопедія, людина-глиба… Спочивайте мирно, Маестро».

 

Михайло Слабошпицький написав понад два десятки книжок різних жанрів і тематики: проза, публіцистика, літературна критика. Серед іншого викоремлюють низку книжок-біографій українських митців, громадських і політичних діячів: «Українські меценати», «Веньямін літературної сім’ї», «Українець, який відмовився бути бідним», «Никифор Дровняк із Криниці», «25 поетів української діаспори». Його роман «Марія Башкирцева» перекладали французькою і російською мовами. Крім того, писав книжки для дітей і юнацтва.

 

На радіо Слабошпицький вів програми «Екслібрис», «Прем’єра книги», «Нобелівські лауреати», «Літературний профіль».

 

За більше, ніж сорок років літературної творчості письменник отримав близько десяти нагород. У 2005 році став лавреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка за роман-біографію «Поет із пекла (Тодось Осьмачка)».

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x