Черкаські ротарійці долучилися до акції з прибирання узбережжя Дніпра

Черкаські ротарійці долучилися до акції з прибирання узбережжя Дніпра

В Україні другий рік працює програма IYFR World Plastic Free Waters (PFW) Program зі збереження чистоти водойм та берегів річок, анонсована Міжнародним Яхтовим Ротарійським Товариством – International Yachting Fellowship of Rotarians (IYFR).

Багато членів цієї співдружності в різних містах України також підтримують цю програму, проводять різноманітні заходи та акції. Минулого року в липні вона стартувала в Черкасах, у серпні була продовжена завдяки підтримці ротарійців у Києві, керівника напрямку PFW у Східній Європі, Паст-Губернатора Д2232 Сергія Завадського та членів Ротарійського Флоту Київська Русь (Kyivska Rus Ukrainian IYFR Fleet). Крім того, разом з РК «Ужгород» та Ротарійським Громадським Корпусом «Карпати» триває робота над пошуком міжнародних партнерів для грантового проєкту екологічного спрямування «Річка Тиса».

Цьогоріч, у квітні, за ініціативи Сергія Гужвіна з РК «Миколаїв» та за підтримки Миколаївської Ескадри Чорноморського Ротарійського IYFR Флоту України (Mykolaiv Squadron Black Sea Ukrainian IYFR Fleet) миколаївські ротарійці дали старт екологічному проєкту «Чисте срібло Інгулу» та дружно заходилися прибирати берегову лінію річки Інгул від сміття, особливо пластикового й такого, що розкладатиметься століттями. Назбирали 18 мішків!

У Всеукраїнський день захисту довкілля Ротаракт Клуб «Черкаси» теж очищав від непотребу узбережжя Дніпра. Варто сказати, що для Черкас, як і для Миколаєва, це системна робота.

У рамках IYFR World Plastic Free Waters Program Ротарі Клуб «Черкаси» вже отримав від Міжнародного Товариства Яхтсменів Ротарійців міні-ґрант на підтримку дитячого та адаптивного вітрильного спорту в нашій країні, а також для популяризації екологічного напрямку збереження довкілля серед молоді, чим ротарійці останні роки активно переймаються разом з членами Cherkasy Ukrainian IYFR Fleet.

Як розказала Голова Дистриктного Комітету Ротарійського Служіння місцевим громадам Ольга Палійчук, грантові кошти зокрема буде спрямовано на підготовку та друк навчального календаря для дитячих вітрильних шкіл України, на те, щоб вчити дітей відповідальному ставленню до збереження чистоти природи та водоймищ у рамках IYFR World Plastic Free Waters Program, а також на придбання човнів класу «Оптиміст» з новими вітрилами для найменших учнів дитячої вітрильної секції ГО «Козацькі вітрила» в м. Черкаси.

Ось вже протягом трьох років черкаські ротарійці разом з яхтсменами, спортивними інструкторами, закордонними партнерами та усіма небайдужими до відпочинку під вітрилами членами місцевої громади працюють над підготовкою до реалізації ґрантового проєкту «Children Love Sail Ukraine», спрямованого саме на розвиток і підтримку дитячого та адаптивного вітрильного спорту на Черкащині та в Україні.

На переконання дорослих, які закохані в вітрила, це дасть можливість виховувати дітей на принципах демократії та свободи власного вибору, привернути їхню увагу до проблем екології, навчити змалечку берегти природу та чистоту води, адже без любові та шанобливого ставлення до нашої планети у людства не буде майбутнього.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x