Огляд активностей потенційних кандидатів у депутати 197 округу на Черкащині

Огляд активностей потенційних кандидатів у депутати 197 округу на Черкащині

До старту офіційної кампанії з проміжних виборів народного депутата на 197 окрузі, що на Черкащині більш ніж два місяці. Проте потенційні кандидати вже активно заявляють про себе через джинсу у ЗМІ, рекламу в соцмережах, білборди, привітання зі святами, подарунки, продуктові набори та концерти. ОПОРА підготувала короткий огляд цих активностей.

 

Наприкінці січня цього року чинного на той час нардепа-мажоритарника від 197-го округу, представника партії «Слуга Народу» Олександра Скічка Президент призначив головою Черкаської ОДА. На чергових парламентських виборах 2019 року в окрузі, куди входить частина обласного центру, а також Черкаського та Золотоніського районів включно з містами Канів та Золотоноша, він отримав понад 50% голосів.

Наприкінці березня Олександр Скічко склав мандат і вже 9 квітня ЦВК призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів у двох округах – власне на 197-му на Черкащині та 184-му на Херсонщині (у зв’язку з тим, що мажоритарник Ігор Колихаєв став міським головою Херсона).

І хоча згідно із законодавством виборчий процес офіційно розпочинається за 60 днів до виборів, а агітувати кандидат може лише наступного дня після його реєстрації, дехто активно включився в кампанію ще до призначення виборів.

 

 

Сергій Василюк

28 квітня про рішення балотуватися на цих виборах заявив фронтмен гурту “Тінь сонця”, голова Кіровоградської організації партії “Народовладдя” Сергій Василюк. У 2012 році співак уже балотувався до Верховної Ради в 102-му окрузі (Кіровоградщина) від партії ВО “Свобода” і тоді посів друге місце.

Нині з його активностей можна виділити акустичні концерти 22-23 травня у Мошнах, Каневі, Черкасах та Золотоноші. А також промоцію одного з дописів на його сторінці у Facebook. Окрім того, афіші концертів рекламували зі сторінки партії “Народовладдя” та її лідера Юрія Левченка.

 

 

Владислав Голуб

Народний депутат попереднього скликання від 197-го округу Владислав Голуб, котрий на попередніх виборах тут став другим, прямо й офіційно ще не заявляв про свій намір балотуватись і цього разу. Проте вже доволі активно провадить кампанію. На окрузі наявна його зовнішня реклама (білборди, сітілайти), кандидат проводить зустрічі з громадами колективами,  виступав на місцевому радіо. Представлений він і матеріалами з ознаками “джинси” в друкованих та онлайн-медіа округу. Зокрема, нещодавно досить активно ЗМІ поширювали результати опитування однієї з соціологічних груп, де Владислав Голуб значиться лідером. Наприклад, у газетах “Канівчанка” №23 за 9 червня та “Вісник Золотоніщини” №23 за 10 червня його подано під заголовком “Люди хочуть бачити Голуба своїм депутатом”.

Також потенційний кандидат звітує у Facebook про встановлення з його ініціативи відеокамер у деяких селах округу. Зокрема в Домантовому, Вознесенському Золотоніського району та в Руській Поляні і Мошнах Черкаського району.

Владислав Голуб нині також один із найактивніших у регіоні у просуванні дописів зі своєї сторінки у Facebook. За період з 1 лютого по 13 червня його дописи 126 разів отримували платну промоцію. Також за цей же період з’явилось шість рекламних дописів, що стосувались Владислава Голуба та його активностей, на сторінці “Вибори 197 округ”, зокрема вже згадані рейтинги та звітування про встановлення відеокамер. Окрім того, активно поширює на своїй сторінці дописи про те, що було зроблено на окрузі за рахунок державних субвенцій за його каденції.

 

Леонід Даценко

Депутат сьомого скликання від 197 округу, шеф-редактор газети “Нова молодь Черкащини”, а нині ще й радник черкаського міського голови Леонід Даценко про свій намір балотуватися сказав у інтерв’ю для цього ж видання (№18 від 5 травня). І наразі, власне, окрім статей у цій же газеті та на пов’язаному із нею сайті “Дзвін” помітними публічними активностями на окрузі не відзначився.

 

Ігор Зайчук

Ще 17 лютого про намір балотування представника партій “Національний корпус” Ігоря Зайчука оголосив очільник обласного осередку партії Дмитро Кухарчук, а пізніше, у квітні, ще раз цей намір підтвердив. Однак наразі помітної публічної активності на окрузі Ігор Зайчук, котрий у 2019 році був 153-м у списку кандидатів у депутати до Верховної Ради від ВО “Свобода”, а на місцевих виборах був другим в єдиному списку кандидатів у депутати Черкаської міської ради  партії “Національний корпус”, не проявляє. Відзначити можна лише те, що у період з 1 лютого по 13 червня цього року три дописи на його сторінці у Facebook мали платне просування.

 

 

Андрій Іллєнко

Депутат Верховної Ради сьомого і восьмого скликань, представник ВО “Свобода” Андрій Іллєнко про свій намір балотуватися на цих виборах заявив ще всередині лютого. Тоді ж в Золотоноші взяв участь у Марші на честь лицарів Першого зимового походу Армії УНР.

Активно їздить округом, проводить зустрічі з громадою та колективами, спілкується з людьми біля агітаційного намету,  особисто роздає партійні газети в людних місцях. 13 травня канівська газета “Дніпрова зірка” (№19) опублікувала інтерв’ю з ознаками “джинси” із цим потенційним кандидатом під заголовком “Канівці варті того, аби мати свого, дійсно народного представника у Верховній Раді”. Також Андрій Іллєнко з’являвся в ефірах черкаських видань “18000”, “Вичерпно” та щонайменше чотири рази у студії видання “Черкаси 24/online”. До прикладу, ефіри 18 лютого та 17 травня.

22 травня потенційний кандидат організував у Каневі показ фільмів з нагоди 160 років перепоховання Тараса Шевченка, а 13 червня в Каневі за його сприяння відбувся перегляд футбольного матчу між збірними Нідерландів та України на великому екрані.

За період від лютого до 13 червня три дописи з його офіційної сторінки отримали платне просування.

 

 

Євгеній Курбет

15 квітня свій намір балотуватися підтвердив депутат Черкаської обласної ради від партії “За майбутнє” Євгеній Курбет. На парламентських виборах 2019 року він був кандидатом-самовисуванцем на 195-му окрузі, набрав 27% голосів, поступившись представникові партії “Слуга Народу” та відзначився не надто етичною, з огляду на стандарти демократичних виборів, кампанією. Зокрема, із безоплатною роздачею окулярів, пакетів із насінням, надання медичних консультацій, страхових полісів та екскурсій в зоопарк, різноманітних подарунків, матеріальної допомоги, та ін.

Нині кандидат активно провадить зустрічі на окрузі, представлений матеріалами із ознаками “джинси” в онлайн та друкованих ЗМІ округу. Зокрема, на сторінках газет округу наявні його вітання зі святами 8 березня, Днем пам’яті та примирення, Великоднем, а також, наприклад, у газетах “Вісник Золотоніщини” (№23 від 10 червня), “Златокрай” (№23 від 10 червня), “Канівчанка” (№23 від 10 червня) та “Дніпрова Зірка” розміщена стаття “7 фактів про Євгенія Курбета”. На окрузі також роздавали його друковані рекламні матеріали. Звітував потенційний кандидат і про вручення подарунків ветеранам та кільком багатодітним родинам з округу. У період з початку лютого до 13 червня 20 разів дописи із його офіційної сторінки у Facebook отримували платне просування.

 

Іван Степанець

Громадський діяч Іван Степанець публічно не заявляв про наміри балотуватися, однак наразі в окрузі наявна його зовнішня реклама, а також він солідно представлений у матеріалах із ознаками “джинси”  у друкованій пресі округу та зі сторінок тих же газет вітає жителів округу з Великоднем та 8 березня. Напередодні Дня захисту дітей відвідав дитячий табір у м. Золотоноша. У період з 1 лютого по 13 червня з його сторінки у Facebook платно просувався один допис.

 

 

Роман Сущенко

Про намір балотування депутата Черкаської обласної ради від партії “Європейська Солідарність” Романа Сущенка ще 4 лютого заявив лідер партії Петро Порошенко. Потенційний кандидат проводить зустрічі на окрузі. До прикладу, 13 травня зі співголовою депутатської фракції “Європейська солідарність” у Верховній Раді Іриною Геращенко він ознайомився із роботою соціального центру у Новодмитрівській ОТГ та завітав до Амбулаторії у селі Домантове (Золотоніський р-н). 9 травня Роман Сущенко вручав продуктовий набір 100-літній бабусі, про що звітують на сайті осередку партії.

Представлений потенційний кандидат і зовнішньою рекламою: з білбордів із партійною символікою вітає черкащан із Великоднем. Також фігурує в публікаціях з ознаками “джинси” в онлайн та друкованих ЗМІ. Зокрема 30 квітня був гостем проекту “Діалог із владою” на сайті “Нова Доба”, де зокрема говорив і про майбутні вибори, а 17 березня в газеті “Вечірні Черкаси” (№11) вийшло інтерв’ю з ним. Час від часу також з’являється і в ефірах місцевих та всеукраїнських каналів.

1 червня Роман Сущенко прозвітував на своїй сторінці у  Facebook про те, що долучився до організації свята для дітей-сиріт, дітей і матерів багатодітних сімей та дітей з інвалідністю. Русько-Полянської, Степанківської, Мошненської, Леськівської та Червонослобідської громад (які входять до 197 ОВО). Окрім того, Сущенко відвідав комунальний заклад Черкаський навчально-реабілітаційний центр “Країна добра” та привітав його вихованців із Днем захисту дітей.

16 квітня до Черкас приїздив лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, котрий серед іншого зустрівся з лікарями у Черкаській міській дитячій лікарні, куди передав кисневі концентратори від Фонду Порошенка. При цьому був присутній і Роман Сущенко, який 30 березня і сам передавав концентратори від фонду в Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги.

У соцмережах інформацію про діяльність партії та кандидата поширюють через сторінку “ЧеркасиNow”, яка в період з лютого по 13 червня 139 разів оплачувала просування своїх дописів.

 

 

Микола Томенко

4 лютого про те, що не виключає можливості балотування заявив і нардеп кількох попередніх скликань, нині лідер партії “Громадський рух “Рідна країна”, Микола Томенко. Вже 25 лютого на сайті руху з’явився матеріал про те, що згідно з опитуваннями на одному із новинних сайтів області, саме його “бачать переможцем проміжних виборів на 197 окрузі”. Вже 4 березня з’явилась інформація про те, що  рішення про участь Миколи Томенка у  виборах на 197-му окрузі  прийняли на засіданні Вищої ради партії. 3 червня на сайті руху знову з’явилась публікація з посиланням на опитування з новинного сайту, нібито рейтинг кандидатів на окрузі очолює Микола Томенко.

На своїй сторінці у Facebook потенційний кандидат звітує про участь у заходах до 160-річчя пам‘яті Тараса Шевченка 5 березня у Каневі, презентацію навчального посібника на конференції в Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля 20 березня, візит на Канівщину 1 квітня, в рамках якого відвідав Шевченківський заповідник, подарував книги бібліотекам Канева та провів зустріч у Бобрицькому ліцеї. 19 травня команда “Рідної країни” нагородила світоглядними та спортивними подарунками переможців літературного та художнього конкурсу “Роду криниця віща” в Шевченківському національному заповіднику, 27 травня там-таки нагородили переможців у різних вікових групах за підготовку відеоглядів та коміксів за творами Шевченка. Того ж дня презентували в Черкаському технологічному університеті  проекти “Рідної країни”, зокрема дослідження “Золотоноша: історична топографія та фортифікації”. 12 червня Микола Томенко побував на урочистостях з нагоди випуску студентів Інституту пожежної безпеки в Черкасах.

Також потенційний кандидат кілька разів на місяць стабільно з’являється на ефірах місцевих телеканалів “ВІККА” та “Ільдана”. До прикладу, такі ефіри були 29 травня та 12 червня.

За період із 1 лютого по 13 червня на сторінці “Громадський рух “Рідна країна” сім дописів отримали платне просування із рівнем таргетингу на Черкаську область понад 40%. Зокрема і два пости із записами ефірів на місцевих каналах. Проте востаннє таку рекламу Facebook показував ще наприкінці квітня.

Слід також відзначити, що Микола Томенко нерідко фігурує в ефірах різних всеукраїнських каналів переважно як спікер на політичні та навколополітичні теми, а також активно веде свій блог на YouTube, де нерідко говорить про політичну ситуацію на Черкащині.

 

 

Сергій Лісовий та Валерія Бондаренко

Окрім вже згаданих, журналісти експерти та соціологи називають ймовірними кандидатами  депутата Черкаської обласної ради від партії “Слуга Народу”, заступника голови ради Сергія Лісового та депутатку Черкаської обласної ради і дружину міського голови Черкас Валерію Бондаренко. Проте ніхто з них ще не підтверджував, однак і не спростовував таких намірів.  На окрузі подекуди можна побачити білборди з привітаннями Сергія Лісового із Великоднем.

 

 

Валерія Бондаренко очолює в області жіноче крило партії “За майбутнє”, публічна активність якого останнім часом дещо зросла. За період із початку лютого до середини червня тільки з всеукраїнської сторінки жіночого руху партії було 16 разів профінансовано показ постів, в яких, до прикладу, йшлося про організацію благодійного фестивалю в Черкасах, старт безкоштовних уроків йоги, чи ж курсів самооборони для жінок Черкас, виділення 18 млн грн на екологічні проєкти Черкащини, чи ж про те, що в Черкасах активістки жіночого руху “За майбутнє” на чолі з Валерією Бондаренко провели акцію “Ні – наркотикам”, або ж і просто пост із фото Валерії Бондаренко та коротким дописом.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x