Скільки будемо платити за «світло»?

Дата: 23-02-2017, 11:07

Скільки будемо платити за «світло»?
У березні на всю Україну, й Черкащину зокрема, чекає чергове підвищення тарифів на електроенергію. Скільки доведеться віддати за «світло» вже почала підраховувати черкащанка Віра Непийвода. Жінка переживає, що новий рахунок, який прийде у квітні за спожиті в березні послуги, просто не зможе оплатити.
– Річ у тім, що живу в будинку, де немає газу, а встановлено електроплити й електродуховки. Ще й замість централізованого постачання гарячої води в усіх квартирах мешканці встановили бойлери, які, відповідно, нагрівають воду, споживаючи дуже багато електроенергії, – розповідає пані Віра. – Тож у мене більшість комунальних послуг залежить саме від електроенергії.
Раніше для будинків з електроплитами діяли спеціальні знижені тарифи на нарахування електроенергії. З 2015 року їх скасували. А з поетапним підвищенням тарифів, рахунок на «світло» почав лякати.

– Звісно, як ціна на комунальні послуги стала зростати, поспішила оформити субсидію. Чекала кілька місяців і дочекалася, – розповідає жінка. – Коли ж отримала розрахунок, була вражена: за спожиту електроенергію нарахували субсидію трохи менше, ніж сто гривень. І це при тому, що нині щомісяця отримую рахунок на 400 гривень. Тобто ще 300 маю покривати самотужки.
Віра Непийвода відзначає, що скрізь у квартирі встановлені енергозберігаючі лампочки. Та й духовкою пенсіонерка почала користуватися за крайньої потреби.

– Хоча дуже люблю випікати різні смаколики. Щосуботи приходять внуки в гості, от як же їх не почастувати пиріжечками? – бідкається жінка. – Все життя пропрацювала на «Хімволокні», загубила на тому заводі здоров’я. Коли йшла на пенсію, виплати нарахували непогані, а зараз через інфляцію і постійне підвищення тарифів усе перевелося, отримую дріб’язок, якого ледь вистачає, щоб зводити кінці. Вже й не знаю, на чому доведеться урізати, щоб заплатити за «світло».
Протягом останніх двох років ціни на тарифи підвищувались систематично і заплановано двічі на рік – у березні та вересні. Загалом за планом Національної комісії ціни зростали п’ять разів протягом двох років. Рішення про поетапну зміну тарифів двічі на рік аж до 2017 р. ухвалила два роки тому НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг).

Тарифи на електроенергію для населення з 01.03.2017 знову заплановано підскочать. Тепер за витрати до 100 кіловат треба віддати 90 копійок. Від 100 до 600 кіловат треба буде заплатити вже 1 грн 68 коп. Зате буде зрівняно витрати на енергію від 100 до 600 та від 600 і вище. Тепер за ці витрати треба буде однаково сплачувати 1 грн 68 коп.
Окремо буде встановлена вартість енергії, яку використовують у технічних цілях. Наприклад, у багатоквартирних будинках, гуртожитках, забезпечення функціонування ліфту, насосів, освітлення придвірних ділянок та іншого обладнання, що належить власникам квартир у таких будинках, коштуватиме 1 грн 40 коп. за кіловат, без урахування вирахувань на додану вартість і без диференціації по витраченій кількості енергії. Така ж ціна буде встановлена і на електроенергію, яку використовуватимуть у гаражних кооперативах, садових відділеннях, дачних та будівельних об’єднаннях.

Скільки будемо платити за «світло»?

Тож у березні 2017 року ціни на електроенергію мають вирости в 3,5 рази порівняно з 2015 роком.
Відповідно, через постійне зростання тарифів в області, субсидія становить найбільшу частку соцдопомоги – 79,2 %. Про це повідомили на колегії департаменту соцзахисту населення Черкаської ОДА.
Такою допомогою держави скористалися понад 330 тис. черкаських домогосподарств. Сума нарахованих за 2016 рік субсидій сягнула 3 471 млн грн. Це на 2 356 млн грн перевищило показники 2015 року. Середній розмір субсидій склав 1 558,18 грн, і це на
200 грн більше, ніж у 2015 році.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода