У Черкасах просять переглянути рішення щодо новопризначених очільників шкіл

У Черкасах просять переглянути рішення щодо новопризначених очільників шкіл

Батьки та вчителі черкаських шкіл № 13, 27, 31 та 33 зібралися на мітинг проти призначення нових директорів освітніх закладів біля міської ради 30 червня. Про це повідомляють журналісти “Нової Доби”. 

Черкащани вимагають тимчасово припинити рішення конкурсної комісії щодо призначення нових директорів до з’ясування обставин та провести службове розслідування. 

Вчителька Черкаської гімназії №31 Галина Брильова не згодна з рішенням конкурсної комісії. Жінка розповідає, що хотілося, аби всі претенденти були в рівних умовах та відбір проходив прозоро, але цього не було. 

– Нашому учаснику переносили декілька разів презентацію. Не всіх охочих пустили на захист. Завдяки тому, що прийшли мої колеги – змогла побачити і почути виступ у запису. Я вважаю, що наш директор гідний перемоги, адже він професіонал і створив гімназію такою, якою вона зараз є. Має 32-річний досвід та знає, які заходи проводити для розвитку закладу. А про іншого претендента ми майже нічого не відомо і його презентацію не змогли подивитися, – сказала Брильова. 

Мама майбутньої першокласниці, вчителька Черкаської школи №33 Олеся Литвинова зазначає, що спостерігала за конкурсом від початку.  Розповіла, що жодного представника із шкіл у складі комісії не було. 

– Директор нашої школи з 22 червня пішла на лікарняний, про цей факт попереджено членів комісії, але їхню роботу не продовжили. Конкурсант не зміг презентувати стратегію розвитку навчального закладу. Також роботи претендентів не шифрувалися, перевірку завдань проводили вручну, а тому я вважаю, що академічну доброчесність порушили. Ми подавали звернення, але так і не отримали відповіді, – сказала Олеся Литвинова. 

Директорка спеціалізованої школи №27 Надія Олійник також не згодна із результатами. Стверджує, що відбір та оцінювання претендентів проведений нечесно.  

Учителька Черкаської гімназії №31 Наталія Матвеєва звернула увагу на те, що сьогодні останній день роботи директорів, а завтра вже починають працювати новопризначені. 

-Виникла спірна ситуація. Ми просимо звернути особливу увагу на це питання. Наш директор відстає від претендента на 0,7 бала. Батьки написали звернення, трудовий колектив також долучився і залишив підписи. Ми не віримо в об’єктивність результатів, адже, з усією повагою, але як може оцінювати лікар-гінеколог за освітою майбутніх директорів? Він поставив 15 балів, а працівник обласної ради, який розуміється в освітніх питаннях, – 30. Тобто, дуже велика різниця і ми просимо переглянути це рішення, – зауважила вчителька. 

Директор Департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради Юрій Гончар повідомив, що сьогодні, за ініціативи міського голови, збереться службова комісія та розгляне звернення 13-ї, 3-ї та 27-ї шкіл. Оскільки предмет та підстави для розгляду однакові, тому ці звернення об’єднають. Інші ж розглянуть на наступному засіданні. 

-Зараз ми опрацьовуємо звернення, які подали батьківські та трудові колективи. Міський голова дав завдання провести службове розслідування і тому ми об’єднали школи, скарги яких надійшли першими. Проте ми не маємо юридичного права скасовувати чи призупиняти рішення конкурсної комісії, адже вона незалежна і ми не можемо втручатися в їхню роботу. Лише суд може визнати конкурс недійсним. Зараз діємо в межах чинного законодавства: опрацьовуємо звернення та досліджуємо факти. Результати засідання будуть сьогодні оприлюдненні, – зауважив Юрій Гончар. 

За словами заступниці міського голови Марини Гаркавої, у конкурсі на заміщення посад директорів шкіл узяли участь 35 кандидатів. Відбір проходив у три етапи. Претенденти писали тестові, ситуаційні завдання та презентували плани розвитку закладів. 

-Мітингують переважно школи, директори яких не перемогли в конкурсі. Люди не задоволені, вважають, що не запитали думки колективу, та що конкурс був непрозорим чи хтось мав певні привілеї. Але по факту відбір відбувся, сформували незалежну комісію з дев’яти людей. Результати говорять самі за себе, – каже заступниця міського голови. 

Марина Гаркава зауважила, що контракти з новими директорами, як їй повідомили в кадровій службі департаменту, підписані ще вчора згідно з процедурою. Не задоволені можуть зібрати докази та звернутися до правоохоронців. 

-Зараз службова комісія проводить розслідування, проте прокоментувати їхню діяльність не можу. Кожен, хто не згоден із рішенням конкурсу, може оскаржити його в суді, – додала Гаркава.  

 

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x