Меморіальну дошку Владлену Лепському планують встановити в Черкасах

Меморіальну дошку Владлену Лепському планують встановити в Черкасах

Перше засідання топонімічної комісії в оновленому складі відбулося в Черкаській міській раді.  Члени комісії, серед яких краєзнавці, архітектори, історики, громадські та культурні діячі, розглянули низку питань щодо встановлення/демонтажу меморіальних дощок, пам’ятних знаків, найменування об’єктів топоніміки (парків та алеї). Про це повідомляє пресслужба Черкаської міськради. 

–Ми даємо старт великій роботі. Я радий вітати в складі комісії справжніх фахівців, досвідчених професіоналів, які щиро вболівають за розвиток міста, – зазначив перший заступник міського голови Черкас Сергій Тищенко.

Питання щдо встановлення меморіальної дошки Владлену Лепському на будівлі Медичної академії розглянули під час засідання. Із таким проханням звернулася директорка закладу Інна Губенко. Владлен Лепський – головний лікар комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-санітарної експертизи ЧОР», пішов з життя рік тому. Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, Академік Української академії наук, Владлен Володимирович більше 20 років працював на керівних посадах в обласному центрі МСЕК. За внесок у розвиток науки, участь у громадсько-політичному житті нагороджений вищими державними нагородами.

Як зазначив головний архітектор Черкас Віталій Чернуха, встановлювати меморіальну дошку на фасаді, згідно до затверджених у Черкасах норм, можна людині, яка пішла з життя 10 років тому. З огляду на це, та на особисті досягнення Владлена Лепського, комісія дозволила встановити таку дошку у приміщенні медакадемії, з можливістю подальшого перенесення на фасад. Тим часом планується внести зміни до чинних архітектурних норм, щоб скоротити термін, в який можна встановлювати меморіальну дошку на фасаді.

Також комісія розглянула питання щодо встановлення монументального пам’ятного знаку дітям війни України, народженим, живим і загиблим в роки Другої світової війни. Із таким проханням до міської влади звернулася народна депутатка України Любов Шпак і представники ВГО «Захист дітей війни». Ініціатори хотіли б бачити його на площі Слави або в парку Соборному. Зазначили і орієнтовну вартість проєкту – 1,5 млн грн. Члени топонімічної комісії дійшли висновку, що це питання потребує серйозного вивчення і фахового підходу. Адже необхідно розробити проєкт монументу, визначити місце його встановлення та знайти джерела фінансування його реалізації.

Серед питань, що розглянули і підтримали – про демонтаж пам’ятного знаку комуністичному діячу Дідюку В.І. біля залізничного вокзалу та меморіальної дошки на честь 50-річчя Жовтня на вул. Припортова, 11.

Прохання громадянина Черкас перейменувати парки «Європейський» та «Молодіжний» на «Дніпровський» та «Митницький» комісія відхилила, натомість підтримала звернення депутата Черкаської міської ради попереднього скликання Артура Акопяна. Він просив найменувати алею на вул.Хрещатик від вул.Університетська до вул.Крилова (непарна сторона) на алею «Молодості». Адже ця ділянка останнім часом набуває привабливого вигляду і нею пересуваються багато студентів, які навчаються в Черкаському національному університеті ім.Б.Хмельницького.

Під час засідання було вирішено, що комісія збиратиметься раз на місяць. Наступного разу планують розглянути низку питань про перейменування вулиць та провулків.

 

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x