У Черкасах обговорили методи придбання лінійного прискорювача для онкодиспансеру

У Черкасах обговорили методи придбання лінійного прискорювача для онкодиспансеру

Засіданні комісії щодо укладення договору фінансового лізингу / концесії для придбання лінійного прискорювача в Черкаський обласний онкодиспансер відбулося 13 липня.

За словами директора Черкаського обласного онкодиспансеру Віктора Парамонова, в Україні є заклади, які вже придбали прискорювач, і є ті, що готуються встановлювати обладнання – зокрема, в Миколаєві й Ужгороді.

– Черкащина теж у переліку областей, що працюють у цьому напрямі. Багато пацієнтів із онкологією потребують цього прискорювача. Фахівці, які аналізували технічні особливості наших приміщень, дійшли висновку, що найвигіднішим буде побудувати новий бункер для прискорювача, – сказав Парамонов.

Нагадаємо, у червні на сесії обласної ради депутати вирішили спрямувати 2,5 млн грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації з будівництва бункера.

Як зазначив директор онкодиспансеру, зараз триває робота тендерного комітету.

– Минулого четверга завершили прийом документів. У конкурсі зареєструвалися два учасники. Один із них запропонував реалізувати проєкт за 1,5 млн грн. За законом, потрібно узгодити всі питання, адже вартість нижча на 1 млн грн, – зазначив Парамонов.

За словами Віктора Парамонова, низьку вартість ПКД потенційний переможець пояснює тим, що такі конструкції вже будували в Україні і проєкт просто треба адаптувати до приміщень онкодиспансеру.

– Орієнтована вартість будівництва бункеру коливатиметься в межах 15–20 млн грн. Оголосити торги на будівництво, ймовірно, зможемо на кінець вересня. А ближче до нового року уже можна буде вирішувати питання щодо купівлі апарата. Приблизні терміни будівництва – від пів року до року, хоча є випадки в Україні, коли бункер будували три роки, – зауважив Парамонов.

Директор онкологічного диспансеру додав, що варіант концесії для закладу не просто невигідний, а й збитковий.

Відповідаючи на запитання депутатів облради, Парамонов зазначив, що ПКД передбачає створення універсального бункера, для якого підійде лінійний прискорювач будь-якого виробника.

Начальниця Управління фінансів Черкаської ОДА Наталія Кравченко розповіла, що будівництво бункера коштом обласного бюджету реалізувати складно.

– Насамперед треба порахувати, скільки це нам коштуватиме, проаналізувати вже профінансовані об’єкти і те, як їх реалізували. Треба завершити роботи з будівництва бункера, буде сформована потреба і далі готуватимемося до придбання прискорювача наступного року. Питання купівлі обладнання з бюджету поки суперечливе, бо ми не можемо забрати фінансування з інших сфер, – сказала Кравченко.

Учасники зібрання також обговорили ймовірність придбання обладнання шляхом залучення коштів з бюджетів різних рівнів та на умовах співфінансування з різних джерел.

Як зазначив заступник голови обласної ради Роман Сущенко, спостерігається стала тенденція перевиконання обласного бюджету (від 10%), що створює підстави для оптимізму. Зважаючи на цю тенденцію, комісії запропонували не відкидати варіант придбання обладнання за кошти обласних, районних та міського бюджетів шляхом проведення відкритих торгів. У такому випадку придбаний прискорювач одразу стає частиною комунальної власності, послуга для онкохворих стає безкоштовною, обладнання утримуватиметься за рахунок «радіологічного пакету» НСЗУ.

Депутат Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець зауважив, що придбати обладнання потрібно якнайшвидше, аби не ставити під загрозу роботу закладу.

– Черкаський онкодиспансер є успішним закладом і, очевидно, зможе сплачувати щомісяця 1 млн грн як медичне підприємство. Тому вважаємо, що найкращим варіантом є придбання лінійного прискорювача на умовах фінансового лізингу. Це варіант купівлі без ризиків: терміни прийнятні, відсоткова ставка виправдана, – зазначив Вельбівець.

Придбання обладнання в лізинг підтримали майже одноголосно: за це проголосували 10 з 11 членів комісії. Варіант концесії підтримав лише один член комісії, троє – утрималися, сім були проти.

Комісія рекомендує розглянути та затвердити це рішення на подальших зібраннях профільних комісій, президії та на черговому пленарному засіданні Черкаської облради, що відбудеться у вересні 2021 року.

Голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний, який модерував зібрання, доручив виконавчому апарату обласної ради підготувати проєкт рішення про звернення депутатів до органів місцевого самоврядування задля залучення до співфінансування, також спільно з ОДА – лист-запрошення до участі в проекті представників бізнесу, крім того – підготувати проєкт рішення про надання дозволу Черкаському онкодиспансеру на укладання договору на умовах лізингу.

Читайте також: «Наша команда вирішила придбати лінійний прискорювач для онкохворих на умовах лізингу», – Сущенко

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x