Бригади «швидкої» на Черкащині потерпають від нападів

Бригади «швидкої» на Черкащині потерпають від нападів

Медики служби екстреної медичної допомоги працюють у зоні особливого ризику, оскільки часто вимушені надавати допомогу психічно неврівноваженим хворим, пацієнтам у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння, а також асоціальним особам.

Про постійну загрозу для бригади медиків розповіла Ірина Назарок, речниця Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

За її інформацією, за останні чотири місяці в Черкаській області сталося 9 нападів на бригади «екстренки». Зокрема, тричі нападали на фахівців швидкої Черкаської станції, чотири рази – Смілянської станції та ще по нападу – на бригади Уманської та Лівобережної станцій.

Непоодинокими при наданні медичної допомоги є випадки перешкоджання членам бригад ЕМД з боку родичів або близьких пацієнта. Тож напади на медиків несуть загрозу їхньому здоров’ю та життю.

Як повідомила Ірина Назарок, законопроєкт щодо удосконалення захисту професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників розглянули ще кілька місяців тому, але медики так і не отримали ніяких нормативно-правових актів щодо спеціального складу злочину у разі посягання на життя і здоров’я, погрози або насильства щодо медичних працівників під час виконання своєї професійної діяльності.

У своєму зверненні речниця Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф зазначила, що на проблему варто звернути увагу народних депутатів і Міністерства охорони здоров’я, аби терміново ухвалити закон про посилення відповідальності за напади на медиків.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x