Посмертне донорство на Черкащині: 4 пацієнтів отримали шанс на нове життя

Уперше посмертну трансплантацію на Черкащині здійснили 29 липня. Про це інформують журналісти інформаційного агентства «Нова Доба».

Двоє черкащан отримали нирки, один — серце. Фахівці Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова від цього ж донора трансплантували своєму пацієнту печінку.

Пересадку серця одному реципієнту здійснили в Черкаському обласному кардіологічному центрі.

У Черкаському обласному онкологічному диспансері, де проводили трансплантацію нирок, оперували хворих одночасно, працювали дві бригади.

Ірина 13 років перебувала на діалізі, рік – у черзі на трансплантацію. Коли жінці повідомили про можливість пересадки нирки, вона одразу погодилася та повідомила сину про операцію.

Другий реципієнт Станіслав розповів, що хоче надалі підтримувати пацієнтів, які стоять у черзі на трансплантацію, та дати згоду на власне донорство за необхідністю.

Перший етап – забір нирок – здійснили в Третій міській лікарні. Життєдіяльність органів лікарі підтримували за рахунок холодової ішемії. Саму трансплантацію проводили черкаські та київські лікарі.

Провів операцію завідувач обласного центру пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології Черкаського онкодиспансеру Роман Морару-Бурлеску спільно із завідувачем урологічного відділення обласної лікарні Віталієм Шило та лікар-уролог онкодиспансеру Іван Городиський. Також лікар-трансплантолог з Інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова Владислав Закордонець разом із лікарем-урологом Третьої міської лікарні Федором Касьяном та лікарем-урологом обласної лікарні Святославом Шевченком.

Операція пройшла успішно, але, за словами фахівців, перші три місяці – найважчі. Зараз триватиме курс лікування препаратами, адже важливо, аби організм пацієнта не сприйняв орган як чужий.

– Черкащина стає лідером трансплантації в Україні.  Із листопада 2019 року в Черкаському обласному онкологічному диспансері провели 9 трансплантацій нирок, із них — 7 родинних та 2 посмертні, – зазначив директор закладу Віктор Парамонов.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x