Український уряд посилить контроль за продукцією з ГМО

Український уряд посилить контроль за продукцією з ГМО

Уряд схвалив євроінтеграційний законопроєкт, що спрямований на посилення державного контролю за використанням ГМО та обігом ГМ-продукції, на засіданні 4 серпня.

Про це інформує пресслужба Міністерства економіки України.

Також схвалено законопроєкт, яким передбачено посилення відповідальності за порушення у сфері поводження з ГМО та створення більш ефективних превентивних механізмів запобігання таким правопорушенням.

Як зазначила заступниця міністра економіки України Ірина Новікова, підтримка цих законопроектів і їхня реалізація сприятиме створенню прозорих правил ведення бізнесу щодо поводження з ГМО та посилить державний контроль у цій сфері.

– Зокрема, передбачається визначення чітких процедур і механізмів щодо поводження з ГМО, вимог до маркування ГМ-продукції, що не дозволять вводити споживачів в оману. Також для запобігання правопорушенням у цій сфері пропонується посилити відповідальність та збільшити розмір штрафів, – прокоментувала Ірина Новікова.

Серед нововведень законопроєкту щодо державного регулювання у сфері ГМО передбачено:

– розмежувати повноваження органів державної влади з метою усунення дублювання функцій у сфері поводження з ГМО;

– удосконалити систему оцінювання ризиків ГМО щодо можливого впливу на здоров’я людини та навколишнє природне середовище;

– запровадити європейські механізми державної реєстрації ГМО;

– удосконалити вимоги до маркування ГМ-продукції та запровадити правила щодо її простежуваності;

– посилити державний контроль у сфері поводження з ГМО, а також встановити відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.

Відповідно до законопроекту щодо посилення відповідальності у сфері поводження з ГМО передбачено:

– збільшення розміру санкції у вигляді штрафу в залежності від виду порушення до рівня: для громадян – від 3 400 до 5 100 грн (на сьогодні – від 85 до 136 грн); для посадових осіб – від 3 400 до 17 000 грн (на сьогодні – від 119 до 170 грн);

– створення більш ефективних превентивних механізмів запобігання правопорушенням у сфері поводження з ГМО.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x