Вирубка лісу у Свидівському лісництві – вимушена

Дата: 4-03-2014, 09:31

Вирубка лісу у Свидівському лісництві – вимушена
Про це «Новій Добі» заявили у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства

У Свидівському лісництві Черкаського лісгоспу понад трасою Черкаси-Канів здійснюється суцільна санітарна вирубка лісу – соснові насадження в кварталі 50 та вільхові насадження в кварталі 42. На стурбованість громадськості щодо цього процесу управління лісового господарства повідомляє.

До початку вирубки було проведено лісопатологічне обстеження ділянок комісією у складі лісопатологів державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Київлісозахист» та управління. Ними встановлено, що частина площ насаджень кварталу 50 мають дуже низький рівень біологічної стійкості через недостатнє вологозабезпечення кореневих систем. Всихання соснових насаджень, яке спостерігається особливо гостро протягом останнього десятиліття, – проблема не лише Черкащини. Це зумовлено цілим комплексом негативних факторів – глобальним потеплінням, зміною гідрологічного режиму, негативним впливом періодичних атмосферних посух, погіршенням екологічних чинників.
Крім того, до всихання сосон призвело заселення їх крон омелою австрійською – паразитом, який проростає в дерево і живиться його соком, що призводить до ослаблення або ж загибелі деревостану. Сильно ослаблені дерева заселені стовбуровими шкідниками – це ще одна причина поступової загибелі насаджень.

Всихаючі сосни та сухостій на ділянці у 8 гектар становлять 65%, а повнота життєздатних дерев нижча за критичну, тож відповідно до Санітарних правил в лісах України, затверджених постановою Кабінету міністрів №555 від 27 липня 1995 року, вибіркова санітарна рубка в цій частині лісу є недоцільною.
Щодо вільхових насаджень на загальній площі 4,4 гектари поблизу села Будище, лісопатологічна комісія відзначила досить швидку деградацію перестійних деревостанів з втратою ними здатності до порослевого відновлення. Це проявляється у псуванні середньої та нижньої частини стовбурів, що зазвичай завершується утворенням прихованого або відкритого дупла. Уражені дерева значною мірою втрачають захисні функції опору, що нерідко супроводжується виваленням стовбурів та суховерхістю крон.

Вирубка лісу на вищезазначених ділянках здійснюється згідно оформлених лісорубних квитків, законно та відповідно до чинного законодавства.

Уже цієї весни на місці зрубаного лісу будуть створені молоді насадження. А всіх небайдужих, хто має бажання долучитися до створення майбутнього лісу, запрошуємо приєднатися до щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», яку лісівники цього року протягом квітня проводитимуть вже восьмий рік поспіль по всій області.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода