Василь Шкляр: «Черкаси для мене – це національність»

Василь Шкляр: «Черкаси для мене – це національність»

Зустріч із українським письменником Василем Шклярем відбулася в Черкасах на День Незалежності України. Про це повідомляють журналісти «Нової Доби».

Захід пройшов у межах проєкту «ManyFest». Творча зустріч відбулася у форматі «запитання-відповіді».

– «Черкаси» – вживаю це слово не тільки як назву міста, для мене – це національність. Колись українців в давніх актах XVI-XVII сторіччі називали черкасами, – зауважив Василь Шкляр та додав, що Черкащина зробила винятковий внесок у здобуття незалежності, у справдження мрії багатьох поколінь українців.

Василь Шкляр також розповів, як саме він працює над створенням опису героїв.

– Багато речей я пишу прямо з натури. Якщо герой – історична постать, то я вивчаю її з різних боків. Для мене важливі деталі: в чому одягнені були, як говорять, що їдять, тому інколи нервую, коли в «сухих» документах немає цього. Наприклад, «Чорне сонце» написане з натури. Я їздив до Азовців, багато з ними спілкувався. Дивовижний хлопчина був Амброс із Черкас. Я про нього розповідаю в усьому світі, де лише буваю. З ним пов’язана містична історія із соколом. При написанні вже ж таки історії відбувається певний сплав того, що я знаю, бачив і пережив. Звичайно, велику роль відіграє фантазія, – додав письменник.

На думку Василя Шкляра, такі заходи мають на меті популяризувати українське слово.

– У суспільстві є велике занепокоєння, що люди мало читають через різні комп‘ютерні та технічні досягнення. Для мене друкована книга є явищем особливим, адже вона має свій запах, обсяг – коли гортаєш книгу, яка тобі подобається, бачиш, скільки лишилося читати. Взагалі, варто популяризувати книги, адже читання формує мислення, мову та загальну культуру. Без книжки ми просто збідніємо, – додав Шкляр.

Реклама

Реклама

5 1 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x