Цьогоріч до ЧНУ вступили 1873 першокурсника

Цьогоріч до ЧНУ вступили 1873 першокурсника

День знань відсвяткували в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. До закладу вищої освіти вступили 1873 першокурсника. Про це повідомляє пресслужба закладу.

Під час заходу ректора ЧНУ Олександр Черевко привітав студентів із днем знань та зауважив, що цей навчальний рік – ювілейний для закладу.

— У лютому 1921 року з’явився перший офіційний документ, що засвідчує утворення Черкаського інституту народної освіти. А вже 1 вересня 1921 року інститут вітав своїх перших студентів. Тож сьогоднішні першокурсники відкривають нову епоху в історії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, – сказав Черевко та додав, що в 2003 році, коли університет отримав статус національного, підготовка фахівців здійснювалася за 24 спеціальностями на 10 факультетах.

– На той час в університеті працювало 30 докторів наук, професорів. Сьогодні ми пропонуємо нашим студентам 50 бакалаврських, 40 магістерських, 2 військово-облікові спеціальності; 14 – для докторів філософії, 10 – для докторів наук. У нас навчається понад 6000 студентів і працює 480 науково-педагогічних працівників, із яких — 80 докторів наук та 317 кандидатів наук, – додав ректор.

За словами ректора, першокурсниками стали 1873 студенти. Серед  них – 13 вступників, які, за результатами ЗНО, отримали 200 балів, а також переможці всеукраїнських учнівських олімпіад та інтелектуальних конкурсів.

Заступниця голови Черкаської ОДА Галина Колосюк побажала студентам натхнення у здобутті нових знань, а керівництву університету — терпіння, адже виховати якісних спеціалістів — важка праця.

Митрополит Черкаський і Чигиринський Владика Іоан наголосив, що цей день, без перебільшень, є одним із найвизначніших у житті першокурсників. Це початок нового періоду духовного становлення і розвитку, на ґрунті якого зростає і міцніє особистість.

— Я впевнений, що ви отримаєте ті знання, які будуть корисними. У Черкаському національному для цього зроблять все можливе, адже тут забезпечують виклики сучасності й дотримуються всіх соціальних норм, аби в колективі панувала позитивна атмосфера, – зазначив голова Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Стеценко.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x