70 тисяч гривень сплатять порушники на Черкащині за вируб і пошкодження дерев

70 тисяч гривень сплатять порушники на Черкащині за вируб і пошкодження дерев

Господарський суд вирішив стягнути з порушників 70 тисяч гривень збитків за самовільну вирубку та пошкодження дерев.

Держекоінспекція Центрального округу звернулась до Господарського суду Черкаської області з позовом до Тернівської сільської ради про стягнення 70 тис. грн збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного та пошкодження дерев.

У травні Держекоінспекцієя провела перевірку за додержанням вимог природоохоронного законодавства, за результатами якого встановили, що в селищі Холоднянське на вул. Докучаєва, уздовж дороги, за рішенням виконкому Тернівської сільської ради здійснили омолоджувальну обрізку дерев, в результаті чого пошкодили 67 дерев різних порід (липа, тополя, абрикос, клен) до ступеня неприпинення росту, та 5 дерев різних порід (липа, клен, горіх) – до ступеня припинення росту.

Це є порушенням вимог ст.ст.16, 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та п.4.2, п.9.1.11.3 «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України.

За порушення екологічного законодавства посадову особу Тернівської сільської ради притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 153 КУпАП. Адміністративний штраф сплачено в добровільному порядку.

Суд взяв до уваги, що попереднього обстеження дерев не проводили, відповідні акти не складали. Тому задовольнив позов інспекції в повному обсязі обрахованої шкоди в сумі 70 тис. грн.

За інформацією Держекоінспекції

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x