На Черкащині запрацює обласна експертна група з питань туберкульозу

На Черкащині запрацює обласна експертна група з питань туберкульозу

Таке рішення ухвалили сьогодні під час першого засідання ради Черкаської обласної державної адміністрації з питань координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ (далі – Рада з ТБ/ВІЛ) в оновленому складі. Про це повідомляють у пресслужбі БО «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ».

 

Черкащина стала одним з п’яти регіонів України, у якому створили обласну експертну групу з питань туберкульозу, у тому числі стосовно бар’єрів та порушень прав пацієнтів. З такою пропозицією виступив Ілля Жакін, фахівець благодійної організації «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ», який представляє спільноту людей, що живуть з туберкульозом «TBPEOPLEUkraine» в Черкаської області.

 

Фахівець говорить, що це важливий крок на шляху до забезпечення якісних послуг у сфері туберкульозу.

 

 

«Залучені експерти зможуть не лише виявляти та реагувати на системні порушення прав пацієнтів, а й розробити дієві алгоритми, щодо усунення таких порушень, як на регіональному так і національному рівнях», – каже Ілля Жакін.

 

Під час засідання виступила Ірина Білоус, директорка Черкаського обласного центру громадського здоров’я та наголосила на проблемних питаннях щодо тестування на ВІЛ у закладах охорони здоров’я області.

 

«Останні статистичні дані свідчать про те, що ВІЛ-інфекція найбільш поширена серед загального населення та передається статевим шляхом. Але існує проблема з тестуванням лікарями первинної ланки. На жаль, рівень тестування дуже низький. Для того, щоб заохотити медиків тестувати людей, пропоную ввести індикатори виявлення. Це дозволить вчасно діагностувати у людей інфекцією та призначати їм необхідне лікування», – пояснила Ірина Білоус.

 

 

Подібна ситуація склалася з виявленням туберкульозу та ко-інфекції. За словами Дарії Левандовської, заступниці головного лікаря з організаційно-методичної роботи КНП «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер Черкаської обласної ради» через вкрай низьке та пізнє виявлення туберкульозу, пацієнтів не вдається врятувати.

 

«Коли люди потрапляють в стаціонар із запущеною формою захворювання, їх тривалість життя суттєво знижується. Якби лікар виявив туберкульоз раніше, нам би вдалося людину ефективно пролікувати», – каже Дарія Левандовська.

 

За словами Наталії Несват, голови правління благодійної організації «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ», яку обрали заступницею голови Ради з ТБ/ВІЛ, питання щодо низького рівня тестування лікарями первинної ланки виникало і раніше.

 

 

«Наша організація вже тривалий час працює у напрямку налагодження співпраці із сімейними лікарями, але суттєво ситуація не змінилася. Лише важелі впливу у вигляді індикаторів виявлення та їх систематичний контроль дозволять підвищити рівень виявлення пацієнтів із інфекційними захворюваннями», – підсумувала Наталія Несват.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x