Викладачі Черкаського музколеджу проти «примусової» вакцинації

Викладачі Черкаського музколеджу проти «примусової» вакцинації

Мирна акція відбулася в Черкаському музичному коледжі ім. С.С. Гулака-Артемовського 27 вересня. Про це повідомляють журналісти «Нова Доба».

Викладачі, студенти та їхні батьки виступили проти наказу №80, який ухвалив директор закладу Валентин Хороший. У ньому він покликається на постанову Кабінету Міністрів України, що у випадку введення «жовтого» рівня епідеміологічної небезпеки передбачена наявність 80 % вакцинованих викладачів.  Він опублікував перелік прізвищ педагогів, які не щеплені, на сайті.

За словами одного із організаторів акції Михайла Євтушенка, у наказі директор публічно поширив персональні дані працівників про їхній стан здоров’я. Також він повідомив, що документ забороняє проводити індивідуальні заняття в очній та дистанційній формі.

– У наказі були опубліковані персональні медичні дані працівників, які директор не мав права розголошувати. Ми закликаємо лишатися в межах закону і не займатися самоуправством. Також хочемо зазначити, що цим документом студентів фактично лишають права на освіту, а викладачів – на роботу, – зазначив Михайло Євтушенко.

Разом із іншими протестувальниками вони підготували лист до голови Черкаської ОДА Олександра Скічка, в якому зазначили власну позицію.

лист до голови Черкаської ОДА

– Наказом №80 від 21.09.2021 директор В. Хороший заборонив проведення індивідуальних занять (очних і дистанційних), і не надав чітких вказівок щодо конкретного алгоритму подальшого забезпечення навчального процесу. Вищезазначений наказ має ознаки дискримінації й збільшує напругу серед студентського і викладацького складу, – йдеться в листі.

Представниця батьків студентів, які навчаються в музичному коледжі Тетяна Юрковська зауважила, що діти вийшли «заручниками» в цій ситуації.

– Ми розуміємо, що коли був карантин, діти навчалися онлайн, але у такій формі можна вчити музичну літературу, сольфеджіо, географію, але не можливо навчитися грі на саксофоні або вокалу. Коли була заборона на групові заняття, але був дозвіл на індивідуальні, це було логічно. Тому що на колективних уроках є ризик інфікуватися коронавірусом від інших дітей. Зараз наказом індивідуальні заняття заборонені, але деякі групові проводити можна. Наказ не логічний і не направлений на те, щоб запобігти захворюваності. Він просто не дає можливості дітям навчатися і є тиском для тих педагогів, які перехворіли або мають протипокази, – зауважила Юрковська.

До учасників акції вийшов директор Валентин Хороший та зауважив, що частково теж не згоден з постановою Кабінету Міністрів України, але забов’язаний виконувати розпорядження, тому й видав наказ.

– Мені сказали, що я несу кримінальну та адміністративну відповідальність, якщо не виконаю постанову Кабміну. Я теж не зовсім погоджуюся з нею, адже деякі уроки в музичному училищі організувати дистанційно неможливо. Проте не виконати її не можу, – зауважив директор Черкаського музичного коледжу Валентин Хороший та додав, що із викладацького та технічного персоналу вакцинувалося 75 %. Він також додав, що планує підготувати лист до Міністерства освіти та науки України з проханням дозволити їм проводити заняття очно.

 

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x