ЦВК пронумерує кандидатів у народні депутати

ЦВК пронумерує кандидатів у народні депутати

Центральна виборча комісія затвердила нові правила оформлення виборчих бюлетенів 6 жовтня. Відповідно до рішення, кожен кандидат матиме свій порядковий номер, який не змінюватиметься. Про це йдеться на сайті «ОПОРА».

Через наявність кандидатів з однаковими іменами та прізвищами представники комісії вирішила пронумерувати їх у бюлетені. Номери не змінюватимуться навіть у випадку скасування їхньої реєстрації.

Як зазначив член ЦВК Сергій Постівий, факти реєстрації кандидатів з однаковими іменами і прізвищами, а подекуди і по батькові можуть ввести в оману виборців та перешкоджати вільному здійсненню громадянами свого виборчого права та діяльності інших суб’єктів виборчого процесу.

У рішенні ЦВК йдеться, що законодавство містить обов’язковий, але не вичерпний перелік реквізитів виборчого бюлетеня під час затвердження його форми, кольору та тексту.

Голова правління «ОПОРА» Ольга Айвазовська зауважила, що застосовувати нумерацію під час виборів в одномандатних мажоритарних округах потрібно було почати давно.

– Сподіваюся, що в 2019 році востаннє використовували паралельну виборчу систему з одномандатною мажоритаркою. Ми провели дослідження, близько 200 тисяч голосів були змарновані через помилкове голосування за однойменних кандидатів, які знову ж таки не вели виборчої кампанії та не були відомі виборцям, – пояснила Айвазовська.

Відтак виборчий бюлетень для виборів у №184 та №197 округах, окрім нумерації, матиме світло-фіолетовий колір, захисні елементи. Його друкуватимуть у кількості, що на 0,5% перевищуватиме кількість виборців на дільниці.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x