Туристичні об’єкти Черкащини промоніторили щодо доступності для людей із інвалідністю

Туристичні об’єкти Черкащини промоніторили щодо доступності для людей із інвалідністю

Команда проєкту «Культурно-рекреаційно-туристична Черкащина: інклюзивно-соціальна 3D-карта» промоніторила туристичні маршрути об’єктами історико-культурної спадщини Черкащини щодо їхньої доступності людям із інвалідністю за різними нозологіями.

 

Спільно зі студентами факультету соціальної та психологічної освіти, в тому числі з інвалідністю, вихованцями Інклюзивно-ресурсного центру Уманської міської ради, Уманської організації УТОГ, Канівською організацією осіб з інвалідністю «Відродження» дослідили Чигиринщину, Тальнівщину, м. Умань, м. Канів, м. Корсунь-Шевченківський, с. Буки, с. Водяники (в кількості 175 осіб).

 

 

Розповіла менеджер з комунікації проєкту Марина Міщенко: «Дійшли висновку, що соціо-природно-ресурсний потенціал Черкащини повинен оцінюватися не лише як ресурс для відновлення психофізіологічного стану організму людини, але й його можливості щодо фізіологічної доступності користування цими ресурсами».

 

«Проаналізувавши відповіді анкети учасників моніторингу «Оцінка якості доступності надання туристичних послуг та туристичних об’єктів» буде розроблено рекомендації щодо їхньої соціо-природно-ресурсної доступності для людей з інвалідністю, відповідно до кожного типу захворювань та сформовано інклюзивно-соціальні туристичні маршрути, придатні для повноцінного користування людям з інвалідністю» повідомив Максим Скочко, розробник маршрутів проєкту.

Саме на Чигиринщині впроваджено туристичну навігацію, яка допомогає зорієнтуватися на місці. Тут першим в області, з’явився аудіогід, інформаційні пілони та смарт-таблиці з QR-кодами, відсканувавши які, можна отримати вичерпну голосову інформацію про об’єкт. Важливо, що все продубльовано і шрифтом Брайля.

 

 

«Суттєвої уваги потребують люди з інвалідністю як щодо соціально-психологічного супроводу, так і підтримки в умовах соціальної ізоляції. Разом з тим, інформаційно-цифрові технології дають можливість подолати ізоляцію, в умовах карантинну необхідну як міру попередження повсюдного поширення інфекції, а з іншого – територіальні, часові, соціальні, психологічні, фінансові та інші бар’єри, чого не можна так легко досягнути у реальному житті в умовах туризму та соціокультурної діяльності поза інтернет ресурсами» – зазначила Оксана Кравченко керівник проєкту.

 

Нагадаємо, проект «Культурно-рекреаційно-туристична Черкащина: інклюзивно-соціальна 3D-карта» передбачає створення платформи, яка буде адаптована для людей з інвалідністю, та допоможе їм спланувати свій відпочинок онлайн, а також за допомогою цифрових технологій відвідати найвідоміші історико-культурні об’єкти області.

Його реалізація сприятиме підвищенню туристичної привабливості культурного потенціалу Черкащини за допомогою сучасних IT інструментів та використання їх як засобу соціальної інтеграції людей з інвалідністю.

Проєкт виконується Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини за фінансової підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

 

 

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x