У всіх держлісгоспах області лісівники здійснюють попереджувальні заходи для недопущення пожеж

У всіх держлісгоспах області лісівники здійснюють попереджувальні заходи для недопущення пожеж

Відсутність опадів та суха осінь, попри зниження температурного режиму, все одно посилюють ризики виникнення лісових пожеж. Додають клопоту лісівникам й любителі «тихого полювання», які, залишаючи вогонь після відпочинку у лісі, кидаючи недопалки, не задумуються над тим, що їхні дії можуть мати негативні наслідки.

 

Для недопущення пожеж в лісонасадженнях у всіх держлісгоспах області лісівниками здійснюються попереджувальні заходи. Встановлюється наглядна протипожежна агітація, проводяться профілактичні бесіди з населенням, лекції та лісівничі уроки зі школярами. Загалом від початку року було проведено 413 роз’яснювальних заходів.

Для захисту лісів від пожеж в лісгоспах Черкащини функціонують 26 лісових пожежних станцій, 32 пожежні автомобілі, 1 пожежний трактор (на базі Т-150), 17 пожежних модулів (на базі автомобілів УАЗ та пристосованої техніки), 274 ранцевих вогнегасників. У лісництвах сформовані пункти накопичення пожежного інвентарю на випадок гасіння лісових пожеж. Функціонують 15 телевізійних систем спостереження.

Крім того, з метою унеможливлення поширення лісових пожеж, щороку створюються нові мінералізовані смуги та здійснюється догляд за вже існуючими. Так, за три квартали 2021 року держлісгоспами області було створено 2917 км нових мінералізованих смуг та проведено догляд за 9425 км вже існуючих.

Лісівники Черкащини тримають на цілодобовому контролі охорону лісових масивів від пожеж. Виконані протипожежні заходи, техніка, обладнання дали змогу не допустити великих загорань. Із початку цього року зафіксовано 24 низові лісові пожежі на загальній площі 3,26 гектара.

Від початку пожежонебезпечного періоду 2021 року було проведено 587 рейдів. Виявили та притягнули до адміністративної відповідальності 17 порушників «Правил пожежної безпеки у лісах» та стягнуто штрафів на суму 24,5 тис. грн. Рейди проводяться бригадами, до складу яких входять працівники державної лісової охорони. Періодично здійснюються й спільні рейди з представниками ДСНС та правоохоронних органів.

 

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x