В Україні посилять обмеження для невакцинованих громадян

В Україні посилять обмеження для невакцинованих громадян

В Україні буде посилено карантин для невакцинованих громадян від 6 грудня. Про це сказав голова МОЗ Віктор Ляшко на брифінгу.

 

«24 листопада уряд змінив правила карантину в Україні, які набудуть чинності 6 грудня. Уряд вимушений піти на карантин для невакцинованих, оскільки коронавірус не відступає. Європа встановлює новий континентальний рекорд захворюваності на COVID-19 – 367 тисяч осіб у середньому за добу. І ми повинні вживати заходів для збереження життя громадян, які досі не прийшли до пункту щеплення, щоб захистити власне життя», − сказав Ляшко.

За його словами, посилення правил торкнеться передусім невакцинованих громадян. Найбільше змін стосується правил для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

 

За новими правилами, люди, які не отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або не мають негативний тест чи сертифікат про одужання, у «жовтій» зоні не зможуть:

  • взяти участь у проведенні всіх масових заходів, це стосується культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших заходів;
  • відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;
  • скористатись послугами суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування, для них будуть закриті бари, ресторани, кафе та інші заклади.

Робота банків, автозаправних станцій, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у «жовтому» та «червоному» рівнях не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил − носіння маски та дотримання фізичної дистанції 1.5 метрів.

 

 

Термін дії «жовтого» сертифіката від 6 грудня стає 30 днів.

«Для дотримання карантинних вимог, бізнес має перевіряти у відвідувачів всі COVID-сертифікати в спосіб зчитування QR-коду мобільним застосунком “Дія”. Після зчитування QR-коду на смартфоні відображається статус COVID-сертифіката: чинний/нечинний. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим та перевіреним», − пояснив голова МОЗ.

Ляшко наголосив, що для зчитування не потрібно додаткових додатків чи засобів – достатньо «своєю Дією» зчитати QR-код. Якщо у відвідувачів чи співробітників немає потрібних документів, власнику закладу загрожує про штраф від 34 до 170 тисяч гривень. 

Реклама

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x