Як працюють заклади освіти в умовах карантину

Як працюють заклади освіти в умовах карантину

Освіта в умовах пандемії вимагає нових підходів не лише до способів навчання, а й нових методів для захисту життя та здоров’я учнів та освітян.

 

Наразі існує низка норм та правил, якими визначаються особливості роботи закладів освіти під час пандемії. Йдеться про Постанову Кабміну №1236, де прописані карантинні правила кожного рівня епіднебезпеки та умови роботи закладів освіти на зеленому, жовтому та червоному рівнях.

Також організація роботи закладів освіти у час пандемії регулюється Постановою Головного державного санітарного лікаря №10. Там можна знайти рекомендації щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби.

8 листопада набув чинності Наказ, який включив співробітників закладів освіти до переліку тих, хто підлягає обов’язковій вакцинації проти COVID-19. Працівники, які до 8 листопада, не зробили принаймні одне щеплення проти коронавірусної хвороби мають бути відстороненні від роботи без збереження заробітної плати.

 

Як працюють заклади освіти в умовах карантину?

Жовтий рівень:

  • Дозволяється працювати тим освітянам, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19;

 

  • Оскільки освітяни підлягають обов’язковим щеплення проти COVID-19, то щоб заклад працював потрібно 100% вакцинованих принаймні однією дозою співробітників;

 

  • Можуть працювати без щеплення ті співробітники, які мають протипоказання до вакцинації, що підтверджено медичним висновком;

 

  • Ті співробітники, які мають підтверджені протипокази до вакцинації, не підлягають відстороненню від роботи.

 

Червоний рівень:

  • Дозволяється працювати тим освітянам, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19;

 

  • У кожному закладі освіти мають бути 100% вакцинованих співробітників двома дозами;

 

  • Якщо працівник отримав одну дозу вакцини, то не може бути відстороненим від роботи, але це також і не дозволяє йому проводити навчання в очному форматі;

 

  • Працівники, які мають протипоказання до вакцинації, не підлягають відстороненню. Для підтвердження вони повинні надати медичний висновок про наявність протипоказів.

 

Таким чином, заклади освіти, які перебувають у регіоні з червоним рівнем епіднебезпеки можуть працювати лише у випадку 100% вакцинації всіх співробітників двома дозами. У випадку, якщо співробітник має лише одну дозу, то відстороненню від роботи він не підлягає. Допоки всі співробітники не пройдуть повністю курс щеплення, заклад освіти не може працювати в очному форматі.

Реклама

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x