У Черкасах вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

У Черкасах вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

35 років минає цьогоріч відколи сталася чи не наймасштабніша техногенна катастрофа ХХ століття – аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Сьогодні в Черкасах вшанували тих, хто був причетний до ліквідації наслідків аварії.

 

Віддали шану борцям з наслідками катастрофи обласні та міські владці.

 

 

Ліквідатори працювали в небезпечній зоні позмінно: ті, хто набрав максимально допустиму дозу радіації, виїжджали, а на їхнє місце приїжджали інші. Основна частина робіт виконана в 1986−87 роках, у них узяли участь приблизно 240 000 осіб. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки приблизно 600 000 осіб.

У перші дні основні зусилля спрямували на зниження радіоактивних викидів зі зруйнованого реактора і запобігання ще серйознішим наслідкам. Потім почалися роботи з очищення території і поховання зруйнованого реактора. Довкола 4-го блоку був побудований бетонний «саркофаг» (об’єкт «Укриття»). Оскільки було вирішено запустити 1-й, 2-й і 3-й блок станції, радіоактивні уламки, розкидані територією АЕС і на даху машинного залу були прибрані всередину саркофага або забетоновані. У приміщеннях перших трьох енергоблоків проводилася дезактивація. Будівництво саркофага завершили наприкінці листопада 1986 року.

Реклама

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x