Книгою року став роман “Хто ти такий?” черкащанина Артема Чеха

Книгою року став роман “Хто ти такий?” черкащанина Артема Чеха

Переможців премії Книга року оголосили нещодавно. Книгою року BBC – 2021 став роман черкащанина “Хто ти такий?” Артема Чеха, видавництво Меридіан Черновіц.

«Хто ти такий» – історія дружби тривалістю у 10 років між хлопчиком Тимофієм та ветераном війни в Афганістані Феліксом.

– Я розказував історію через досвід Тимофія, а його пам’ять і його спомини є такими. Війни різні, але люди повертаються однаково травмованими. Майже нічого не змінилося від того, що є багато інституцій, волонтерських організацій, що завгодно, щоби працювати з ветеранами. Але насправді це дуже мізерний відсоток. П’ятсот тисяч ветеранів, неможливо визначити, яку війну вони пройшли, чи то був жорсткий піздорез з кишками, чи була нудна служба, де вони тягнули свою лямку. Вони всі повернулися з певною травмою. Травми не лікуються. І вони вилізуть боком нашому суспільству, в першу чергу — родинам, дітям, – зауважив Артем Чех в одному з інтерв’ю.

Письменник також зауважив, що написав цю книжку насамперед для себе. Адже це його  «маст-ду», для того щоби закрити певні комплекси, підсумувати етап інших берегів, до яких він постійно апелює.

–  Артем Чех запевняє, що його роман не автобіографічний. Хоча він певною мірою автобіографічний для кожного, хто зростав у 90-ті роки в Україні, хто проходив всі ці нині вже незрозумілі ініціації власної “дорослості” в міських гаражах і кварталах. Вона автобіографічна для всіх, хто народився в ту дивну й цікаву епоху, коли старі ідеали зникли й нівелювалися, а нові ще не встигли народитися, – зауважив член журі Віталій Чепинога та додав, що це книга про вчорашніх героїв і ветеранів, що виявилися не запитаними новими реаліями, а тому сублімувалися в маргінальних лицарів.

Премію у номінації «Есеїстика» здобула збірка есеїв Андрія Содомори «Про що писати…», видавництво «Апріорі».

У номінації «Дитяча книга року» перемогла книга Петра Яценка «Союз Радянських речей», видавництво «Портал».

Переможець у кожній номінації отримає винагороду 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті.

Довідково:

Артем Чех народився 13 червня 1985 р. у Черкасах. Справжнє ім’я Артем Чередник. У 2007 році з книжкою “Цього ви не знайдете в Яндексі” став переможцем всеукраїнського конкурсу “Міській молодіжний роман”. Автор 12 прозових та нон-фікшн книжок. Головний редактор проектів “94 дні. Євромайдан очима ТСН” та “Війна очима ТСН”. У травні 2019 р. презентував новий роман «Район Д» про своє рідне місто Черкаси

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x