Слухачам курсів у межах проєкту «Норвегія-Україна» вручили дипломи

Слухачам курсів у межах проєкту «Норвегія-Україна» вручили дипломи

Днями у Черкаському державному технологічному вручили дипломи слухачам другого набору курсів проєкту «Норвегія – Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS). «Основи підприємництва: відкриття власного бізнесу». 

 

 

Упродовж трьох із половиною місяців тривали курси соціальної адаптації і перепідготовки військовослужбовців, учасників бойових дій та членів їхніх сімей у ЧДТУ. Проєкт впроваджується уже 2 семестр. Основу його становить професійна перепідготовка колишніх військовослужбовців та членів їхніх родин, а з 2014 року й учасників бойових дій на цивільні спеціальності.

 

 

− Приємно, що випускники минулого семестру рекомендують своїм дружинам пройти наші курси. Також цього разу у нас навчалося подружжя. Вони підтримували одне одного під час навчання та захисту бізнес-планів, це дуже приємно, − розповідає Інна Журба, керівниця проєкту від ЧДТУ, завідувачка кафедри соціального забезпечення. − Цьогоріч захист був дещо змішаним, адже через пандемію коронавірусу доводилося проводити їх онлайн. Також захищалися слухачі й із зони бойових дій.

Із українського боку проєкт втілює Міжнародний фонд соціальної адаптації, із норвезького − NORD Університет із міста Будо.

Виконавцем навчальної частини став Черкаський державний технологічний університет та його викладачі за партнерства з громадської організацією «Межа. ЮА».

 

 

− Нам приємно вручати дипломи будь-якого гатунку, це визнання нашого університету. Також радіємо з того, що це вже другий випуск. Відкриваються нові підприємства, реалізовуються нові проєкти. Це можливість адаптуватись до нового життя після перебування в зоні бойових дій, можливість повірити у себе, свої сили, − сказав під час урочистостей ректор ЧДТУ Олег Григор.

Привітали випускників президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов, представниця фонду Ольга Філіна та директорка Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак.

 

 

− Кожне робоче місце, яке ви створите після завершення проєкту, це буде надбання нашої держави. Я щиро вдячна за співпрацю та готова запропонувати всі послуги, що надає служба зайнятості, − зазначила пані Оксана.

Олександр Тимошенко, керівник проєкту «Норвегія-Україна» від громадської організації «Межа.ЮА» привітав учасників із завершенням навчання та вручив подяки партнерам.

 

 

Дипломи слухачам вручили президент Міжнародного фонду соціальної адаптації «Норвегія-Україна» Володимир Рубцов та проректор із науково-дослідної роботи та міжнародних зв’язків ЧДТУ Еміль Фауре.

32 випускники другого набору курсів отримали три документи про успішне завершення професійної перепідготовки за програмою «Основи підприємництва: відкриття власного бізнесу» в межах проєкту «Перепідготовка соцiальна та адаптація військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні. Інтеграція моделі проєкту «Норвегія Україна» в державну систему: Свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка ЧДТУ, спільний Сертифікат університету NORD та ЧДТУ, спільний Диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії.  Крім того, деякі випускники отримали Сертифікати від мережевої академії Cisco, що діє при ЧДТУ, про успішне завершення курсу у межах дисципліни «Інформаційні технології в бізнесі».

 

 

Проєкт «Норвегія-Україна», основу якого становить професійна перепідготовка колишніх військовослужбовців та членів їхніх сімей, а з 2014 року і учасників АТО/ООС на цивiльнi спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, розпочався в 2003 році. З українського боку проєкт втілює Міжнародний фонд соціальної адаптації, партнером проєкту з норвезького боку є NORD Університет (м. Будо). Команда Фонду на чолі з Володимиром Рубцовим долучила до реалізації проєкту 20 українських університетів, серед яких із 2021 року і Черкаський державний технологічний університет. Фінансування проєкту на 100% здійснюється Міністерством закордонних справ Норвегії. 

Виконавцями навчальної частини проєкту в Черкасах стали Черкаський державний технологічний університет і норвезький університет NORD, які організували і здійснили професійну перепідготовку учасників проєкту за спеціальністю «Основи підприємництва: відкриття власного бізнесу» в обсязі 500 годин. 

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x