Роботодавців, які зазначатимуть стать у вакансіях, штрафуватимуть

Роботодавців, які зазначатимуть стать у вакансіях, штрафуватимуть

Зміни, що внесли до Закону України «Про рекламу», набудуть чинності 8 січня. Роботодавцям заборонять зазначати у вакансіях конкретну стать (чоловічу чи жіночу) працівника, якого вони шукають. Про це інформує «Слово і діло».

Заборона зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише представникам певної статі (окрім специфічної роботи, яку можуть виконувати тільки особи певної статі) чинна з 1996 року. Однак із 2022 року за це почнуть штрафувати в десятикратному розмірі мінімальної зарплати.

Нині мінімальна зарплата в Украні становить 6500, тож роботодавці повинні будуть заплатити 65 тисяч гривень штрафу за порушення. Відповідно, якщо мінімальна заробітна плата зросте, то збільшаться і штрафи.

У повідомленні йдеться, що Держпраця складатиме розпорядчий документ про штраф на підставі акта перевірки – за результатами розгляду справи, дослідження матеріалів та наявності підстав для штрафу.

Роботодавець має сплатити штраф до держбюджету за місцем державної реєстрації юридичної особи або ФОП протягом 15 днів від отримання розпорядчого документа Держпраці.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x