Підвищення заробітної плати медикам: якою буде оплата із 1 січня

Підвищення заробітної плати медикам: якою буде оплата із 1 січня

Із 1 січня розмір оплати праці становить:

 

  • 20 000 гривень – для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів із вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;

 

  • 13 500 гривень – для фахівців із початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти.

 

Водночас для медпрацівників, які залучені виключно до надання первинної медичної допомоги, цей підпункт застосовується у разі, коли лікаря обрали не менше ніж 70% пацієнтів оптимального обсягу практики первинної медичної допомоги.

У випадках, коли медпрацівнику буде встановлено неповний робочий день/тиждень або він не в повному обсязі виконуватиме затверджену норму тривалості робочого часу, оплата праці здійснюватиметься пропорційно до відпрацьованого часу.

 

Як формуватиметься нова заробітна плата?

Заробітна плата формуватиметься не лише з посадового окладу. До неї входитимуть також надбавки, доплати та премії за престижність лікарської праці. Обсяги додаткових виплат встановлюватиме безпосередньо керівник медичної установи.

 

Де медичні заклади візьмуть кошти на виплату підвищених заробітних плат?

Кошти для виплати гідних заробітних плат медзаклади отримають завдяки оновленим тарифам НСЗУ на надання медичних послуг. Бюджет Програми медичних гарантій у цьому році складає понад 157 млрд грн. Це майже на 34 млрд грн більше, ніж у 2021-ому.

Лікарні, які укладуть договір із НСЗУ, отримають оплату за послуги, надані з 1 січня. Раніше ж Програма медгарантій починала діяти з квітня.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x