В області обрали найкраще фото у межах конкурсу «Вікі любить пам’ятки»

В області обрали найкраще фото у межах конкурсу «Вікі любить пам’ятки»

Журі всеукраїнського конкурсу «Вікі любить пам’ятки» завершило оцінювання  учасників за найкраще фото в областях України. У Черкаській області перемогла світлина Троїцької церкви у селі Драбівці фотографа Андрія Мозоля.

 

Оцінюючи світлину членам журі сподобалось те, що автор зробив світлину не дуже відомої, але вкрай цінної пам’ятки. Свято-Троїцька церква була побудована в 1764−1765 роках, проте, до нашого часу споруда дійшла в спотвореному вигляді, внаслідок великої перебудови у 1864 році, що була пов’язана з необхідністю збільшити церкву − вона була підігнана до взірців типових так званих єпархіальних церков. Остаточно церква була спотворена ще й зовнішнім декором, прибудовою портиків при вході в дзвіницю та бічних крил, ліквідацією граней вівтаря і піддашшя, заміною форми дахів та бані. У 1990 році бригадою Львівської реставраційної майстерні під керівництвом Миколи Якимовича церква була відреставрована до первісного вигляду (окрім форми бані).

Загалом у списку пам’яток Черкаської області 2 973 об’єкти. За всі роки конкурсу вже 1975 пам’яток представлені фотографіями у Вікісховищі (66%). Цього року за перемогу в номінації змагались 28 авторів, а за ввесь час проведення фотозмагання − 233. Вони подали 1 205 світлин 651 пам’ятки культури (з них 75 − завантажені вперше цього року).

Ініціатива проведення конкурсу Wiki Loves monuments належить нідерландським вікіпедистам, які  2010 року запропонували сфотографувати 50 тисяч пам’яток Нідерландів. 2012 року географія конкурсу охопила 35 країн світу з 4 континентів. Серед країн колишнього СРСР це − Білорусь, Естонія, Росія і Україна. Конкурс зібрав більше 365 тисяч фотографій, з яких 33 тисячі − з України.

Цього року конкурс отримав визнання «найбільшого фотоконкурсу у світі» (Largest photography competition) від Книги рекордів Гіннеса.

 

За інформацією Черкаської ОДА

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x