Аграрії розповіли про стан посівів озимих культур в області

Аграрії розповіли про стан посівів озимих культур в області

Під урожай 2022 року аграрії посіяли по всіх категоріях господарств озимих культур на площі 259,2 тис. га, що становить 102,2% до посіву озимих минулого року.

 

Зокрема посіяно: пшениці – 194,4 тис. га (89,9% до минулого року), ячменю – 11,6 тис. га (81,3%), жита – 1,6 тис. га  (59,6%), ріпаку – 47,3 тис. га (311%).

Значної загибелі та пошкоджень рослин озимих культур не виявлено, повідомляють науковці Черкаської державної сільськогосподарської дослідної станції Національного наукового центру «Інституту землеробства Національної академії аграрних наук України».

На 10 лютого більшості зразків надземна маса рослин озимої пшениці у всіх пробах відросла на 90−97%, озимого ячменю − 89%, озимого ріпаку − 80%.

Вміст цукрів у вузлах кущіння пшениці озимої, залежно від строків сівби і сорту, становив 21,7−37,3%, ячменю озимого – 17%, ріпаку − 32,5%.

Завдяки теплій погоді процеси відтавання ґрунту продовжуються. У крайніх західних районах області ґрунт талий, на решті площ мерзлий прошарок ґрунту незначний з глибини 5−18 см, товщиною 8−15 см. Верхні шари ґрунту перезволожені. Станом на 17 лютого запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту під озимою пшеницею становить 157 мм.

Аграрії рекомендують керівникам господарств звернути увагу також на заселеність частини посівів мишоподібними гризунами та у випадку перевищення наявності 3−5 жилих колоній гризунів на гектарі проводити захисні обробки дозволеними до використання родентицидами, суворо дотримуючись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки.

Тому за будь-яких погодних умов, слід продовжувати зимовий огляд стану посівів озимих культур. На сьогодні аграрії області завершують підживлення озимих культур та продовжують спостереження за станом посівів озимих зернових культур та ріпаку.

 

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА

Подібні публікації

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x