В Україні ввели надзвичайний стан: як зміниться життя черкащан?

В Україні ввели надзвичайний стан: як зміниться життя черкащан?

Надзвичайний стан ввели в Україні. Таке рішення ухвалили депутати на засіданні Верховної Ради 23 лютого, йдеться на сайті «Bерховної ради України».

В Донецькій та Луганській областях діє окремий правовий режим – там триває операція об’єднаних сил.

Надзвичайний стан запроваджується із 00 годин 00 хвилин 24 лютого 2022 року.

Термін введення режиму надзвичайного стану – 30 днів. Причина запровадження – російська агресія проти України та можливе військове вторгнення.

– Наголошую: причин для паніки немає. Надзвичайний стан — це не воєнний, і не означає неминуче вторгнення. Він потрібен для того, щоб сконцентрувати свої зусилля на посиленні національної безпеки, захисту кожного українця. Так ми зможемо превентивно реагувати на будь-які сценарії, щоб запобігти їм. Що зміниться для звичайних громадян? По факту — нічого. Хіба що українці помічатимуть більше перевірок на дорогах, посилення охорони на вулицях тощо», — пояснив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Відповідний указ президента підтримали 335 депутатів. Згідно з результатами поіменного голосування, п’ятеро нардепів від Черкащини проголосували «За»: Любов Шпак, Олег Арсенюк, Сергій Нагорняк, Андрій Стріхарський, Сергій Рудик. Під час голосування був відсутній Антон Яценко.

Напередодні рішення про введення надзвичайного стану рекомендувала ухвалити Рада національної безпеки та оборони.

–Ми доволі довго утримувалися від таких рішень, – заявив секретар РНБО Олексій Данілов, представляючи президентський указ в парламенті.

Він також додав, що ситуація останнім часом ускладнилася, але є контрольованою.

– Без внутрішньої дестабілізації в країні захопити Україну неможливо, – заявив секретар РНБО. – Питання внутрішньої дестабілізації (в Україні – Ред.) для Російської Федерації – це питання номер один.

Надзвичайний стан – це особливий правовий режим, який вводять для усунення надзвичайних ситуацій, відвернення загрози та забезпечення безпеки людей і нормального функціонування національної економіки.

Указ дає можливість органам влади діяти за надзвичайних обставин і водночас “не зачіпає основних прав людини і не обмежує їх”, – запевнив член правового комітету, депутат Сергій Власенко.

Які обмеження будуть?

Введення надзвичайного стану передбачає низку обмежень. Водночас зараз радикально на житті людей це ніяк не позначиться. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Зокрема, це може бути посилення охорони громадського порядку та об’єктів життєзабезпечення, обмеження руху транспорту, додатковий огляд транспорту та перевірка документів у фізичних осіб.

За потреби, створення особливого режиму в’їзду-виїзду, заборона масових заходів і страйків, введення
комендантської години.  А також регулювання роботи теле- та радіоцентрів тощо.

Рішення щодо тих чи тих заходів на конкретній території будуть ухвалювати обласні комісії за участі органів державної та місцевої влади.

Як повідомив член парламентського фінансового комітету Ярослав Железняк, найбільші дискусії відбувалися з питань огляду громадян, їх майна та житла, заборону на виготовлення та розповсюдження інформації, регулювання роботи теле- і радіоцентрів.

–В оновленому указі залишився дозвіл на огляд громадян, але без огляду житла, залишилася заборона на виготовлення та розповсюдження інформаційних матеріалів та змінений пункт про регулювання теле- та радіоцентрів на заборону аматорських радіопередавальних засобів, – пояснив депутат.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x