Учителі можуть навчати дітей дистанційно з будь-якої країни

Учителі можуть навчати дітей дистанційно з будь-якої країни

Викладачі та вчителі з України мають право навчати дітей дистанційно, перебуваючи за межами країни. Про це написав освітній омбудсмен Сергій Горбачов у фейсбуці.

Уже з понеділка деякі заклади освіти відновлюють в умовах воєнного стану навчання після двотижневих канікул, зокрема – у дистанційному форматі. Проте частина працівників закладів освіти через воєнні дії в нашій країні були вимушені виїхати за її межі.

– Ми дедалі частіше отримуємо звернення від педагогічних працівників щодо того, чи мають вони право працювати дистанційно з-за кордону. Деякі не дуже обізнані у правовому плані керівники намагаються абсолютно незаконно позбавляти українців права на працю, видаючи безграмотні накази про заборону дистанційної роботи для тих працівників, які наразі перебувають за межами України.

Звертаємо увагу керівників та працівників закладів освіти, що, відповідно до статті 60-2 Кодексу законів про працю України https://bit.ly/3hTD4Rx, дистанційна робота – це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, – йдеться в повідомленні.

Відповідно до частини четвертої статті 60-2 https://bit.ly/3hTD4Rx, у випадку запровадження дистанційної роботи працівник самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на своєму робочому місці.

Тобто чинне законодавство не встановлює жодних територіальних обмежень щодо робочого місця працівника в умовах дистанційної роботи.

– Педагогічні працівники цілком правомірно з використанням дистанційних технологій можуть здійснювати педагогічну діяльність, перебуваючи за межами України, – написав омбудсмен та додав, що наполегливо рекомендую керівникам закладів освіти не лише не порушувати чинне законодавство про працю, але й не втрачати совість у часи важких випробувань, коли всім нам вкрай потрібна підтримка одне одного.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x