Черкащан попереджують про шахраїв

Черкащан попереджують про шахраїв

Поліцейські Черкащини звертаються до громадян із проханням бути більш пильними та пам’ятати про найпоширеніші схеми шахрайства та правила, які допоможуть розпізнати зловмисників й уберегтися від наслідків протиправних дій.

 

Найбільш розповсюдженим видом шахрайства є телефонне. Жертвами цього виду шахрайства стають не лише люди похилого віку, але й молодь.

Найпоширенішою схемою залишається «Ваш родич у біді». Схема доволі проста, але вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого.

В таких ситуація бажано діяти наступним чином: якщо вам надійшов подібний дзвінок, необхідно негайно зв’язатись із родичем або з тими людьми, які можуть бути поруч із ним, та перевірити отриману інформацію. Якщо телефон родича вимкнений, не панікуйте, наберіть «102» та перевірте дані про «проблеми з законом» у ваших рідних.

 

Щоб не стати жертвою таких шахраїв, треба слідувати таким правилам:

  1. Насамперед не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
  2. У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, яка вам зателефонувала, назвати прізвище, ім’я, по батькові й дату народження родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією «злочинці» не володіють і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.
  3. Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш родич, після чого передзвоніть до чергової частини або за номером «102» й перевірте інформацію.
  4. Передзвоніть тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в цю хвилину бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

 

Ще одна поширена схема шахрайства «Дзвінок з банку».

Якщо вам телефонують з банку та просять надати конфіденційну інформацію, дійте наступним чином: термін дії картки, CVV-код і пароль з SMS, відправленої банком є секретною інформацією, повідомляти її клієнт не повинен нікому, навіть співробітникам банку.

Якщо шахрай говорить, що ваша картка заблокована, перервіть розмову і передзвоніть на гарячу лінію свого банку.

Якщо ви все-таки надали конфіденційні дані, негайно блокуйте вашу банківську карту і повідомляйте поліцію.

Правоохоронці вкотре звертаються до громадян, будьте обачними, не робіть жодних поспішних рішень, це допоможе зберегти кошти. В разі якщо ви стали жертвою шахраїв негайно звертайтеся до найближчого відділення поліції чи телефонуйте до поліції за телефоном «102».

 

За інформацією пресслужби поліції Черкаської області

 

 

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x