У Черкасах фіксують забруднення повітря

У Черкасах фіксують забруднення повітря

Лабораторія центру продовжує щоденні спостереження за вмістом в атмосферному повітрі сторонніх хімічних сполук. Ці сполуки надходять в атмосферу з викидами автотранспорту, підприємств. Із територій бойових дій приносяться вітром продукти горіння. В цілому кількість контролюючих хімічних речовин становить 17.

 

За період спостережень із 4 по 9 квітня 2022 року лабораторією центру було досліджено 395 проб атмосферного повітря. У цей період виявлені шкідливі речовини, концентрації яких у повітрі перевищують їх гранично допустиму концентрацію за середньодобовим вмістом (ГДК с.д.).

 

Перевищення мають такі речовини:

– формальдегід – від 1,1 до 3,7 ГДК с.д. – по вулиці Гетьмана Сагайдачного у Дніпровському мікрорайоні;

– пилові домішки – 1,2 – 1,4 ГДК с.д. – в цілому по місту 5 та 8 квітня.

 

Вміст інших контрольованих домішок знаходився в межах допустимих значень.

 

Найбільш забрудненим районом міста залишається Дніпровський мікрорайон.

Порівняно з попереднім тижневим періодом спостерігається зростання у всіх районах міста завислих у повітрі пилових речовин. У незначній мірі підвищились концентрації сполук азоту.

 

Метеорологічні умови 8 квітня сприяли в найбільшій мірі накопиченню в Дніпровському мікрорайоні формальдегіду (3,7 ГДК с.д.) та діоксиду азоту в центрі міста (значення були на межі допустимої норми).

 

За прогнозом, погодні умови найближчими днями сприятимуть розсіюванню шкідливих речовин у приземному шарі, завдяки посиленому вітрові та опадам. Якість повітря покращиться, але за умови відсутності додаткових джерел надходження забруднюючих речовин до атмосфери.

 

 

За інформацією Черкаського гідрометцентру

 

Реклама

Реклама

5 1 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x