В області потепліє аж на Великдень

В області потепліє аж на Великдень

Минула ніч видалася найхолоднішою з початку квітня, а у західній частині Черкащини у повітрі спостерігалися сильні заморозки інтенсивністю 1−2º, що у цю пору є стихійним метеорологічним явищем ІІ рівня небезпечності. Проте шкоди сільськогосподарським культурам заморозки як у повітрі, так і на ґрунті не завдали, адже були короткотривалими та цілком безпечними для фазового розвитку, в якому знаходяться вегетуючі культури.

 

Холодна та волога I половина квітня 2022 року із середньодобовою температурою повітря 6−9º тепла, що на 1−5º холодніше за норму, навряд чи до кінця місяця виправить свою репутацію. Наразі температурний фон відстає від норми на два з половиною тижні, і більше відповідає кінцю березня.

 

Страсний тиждень характеризуватиметься циклонічною погодою. Справа у тому, що Черкащина залишається на західній периферії балканської депресії, у зоні холодного та вологого повітря. У такій ситуації знову дощитиме, температури вночі 1−6º тепла, вдень 7−12º тепла.

 

21−23 квітня − циклонічна безодня. Активізується південний циклон, який додасть нам значну кількість (10−15 мм) опадів, місцями гримітимуть грози. Тож можна припустити, що квітень 2022 буде забезпечений подвійною нормою опадів та виправить помилки попередніх сухих місяців. Добра новина – атмосферні фронти перекриють доступ арктичного холоду в наш регіон і повітря поступово прогріватиметься.

 

Щодо подальших перспектив, то до суботи 23 квітня доведеться трохи померзнути, денні максимуми не перевищуватимуть 8−13º тепла.

За попередніми синоптичними оцінками, на великдень суттєво потепліє: вночі 4−9º, вдень 15−20º тепла.

 

Наповнення Канівського та Кременчуцького водосховищ триває. До повного наповнення залишається 30 см. Температура води становить 7−8º.

 

За інформацією Черкаського гідрометцентру

 

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x