Учнів із України не оцінюють: особливості навчання у Німеччині

Учнів із України не оцінюють: особливості навчання у Німеччині

У школах Німеччини навчається майже 60 тисяч українських дітей-біженців. Про це свідчать поточні дані засідання міністрів освіти Німеччини, які опубліковано 12 квітня, повідомляє Bild.

16-річна біженка Марія з Київщини, сіла за парти з німецькими школярами. І розповіла нам про особливості навчання у Німеччині.

 

Присутність обов’язкова

− Нещодавно я погано себе почувала і залишилася вдома. І вже через годину після початку першого уроку до мами зателефонував директор. Він вимагав пояснень моєї відсутності. Згодом дізналися, що відвідування школи – не просто обов’язок, але й адміністративна відповідальність німецьких громадян. І через те, що дитини немає на уроці, може наглянути поліція, аби перевірити, чи дитина у безпеці.

Оцінювання

− Дітей-біженців не оцінюють. Їм не виставляють оцінки, а також вони не отримають свідоцтво досягнень. Адже поки головною метою є адаптація та вивчення мови. Також у німецьких школах особлива система оцінювання: одиниця − це найвища оцінка, а шістка − найнижча. Крім того, вищу освіту можуть здобути лише випускники гімназій, а ті, хто закінчив звичайну школу, лише профільний коледж.

Розклад занять

− Розклад побудовано так, щоб відвідування навчального закладу випадало на першу половину дня. Початок занять о 8 ранку, закінчення – о 13:00. Максимальна кількість занять − 6 уроків для будь-якого класу. Старшокласники можуть затримуватися на денні заняття.

Перерви

− На перерві не можна сидіти в класі, тому ми всі виходимо надвір. Подвір’я уявно поділено на сектори для кожного класу. І всю перерву ми проводимо в групі. Перша перерва триває 10 хвилин, а всі інші − 20 хвилин.

Канікули

− Щодо весняних, осінніх та зимових канікул, то в Німеччині все, як і в Україні.  А от літні канікули в кожної школи у різний час. Вони тривають усього 6 тижнів. І навчальний заклад обирає сам, у який час йти на відпочинок. Наприклад, у когось канікули у червні − липні, а у когось у липні — серпні.

Крім того, щосереди в нас є вихідний, він зветься «робочий». У цей день старшокласники, починаючи з 9-го класу, ідуть на підзаробіток: розкладати речі у магазинах, працювати промоутером тощо. Для українських школярів це просто вихідний.

Спілкування з однокласниками/ вчителями

− Мої нові однокласники дуже добрі та щедрі. Вони завжди раді допомогти з речами, яких не вистачає для навчання та пояснити матеріал або устрій школи. Вчителі, якщо ти щось не зрозумів, з радістю пояснюють. А також готові витратити на це свій позаурочний час.

 

Надія Паніван

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x