Які зміни чекають на українців із 1 травня

Які зміни чекають на українців із 1 травня

Із 1 травня на українців чекають важливі зміни, пов’язані із війною та ситуацією у світі. До чого потрібно бути готовими українцям в травні − у матеріалі.

 

Не всі внутрішньо переміщені особи отримуватимуть допомогу від держави

 

Із травня правила виплат допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) змінилися. Мова йде про щомісячну допомогу 2000 грн на дорослого та 3000 грн на дитину чи людину з інвалідністю. Із травня допомога виплачується лише переселенцям, які перемістилися з регіонів, де проходять бойові дії або з окупованих місць або тим переселенцям, чиє житло внаслідок війни виявилося зруйнованим або непридатним для проживання (про що надана заявка в «Дії»). Інші категорії переселенців не будуть отримувати допомогу.

 

Зміниться порядок нарахування пенсій у разі втрати годувальника

 

Члени родин осіб, зниклих безвісти, зможуть отримати пенсію із втрати годувальника. Подати заяву про безвісти зниклу людину можна за телефоном гарячої лінії Національної поліції: 089 420 18 67. Через місяць від дати внесення інформації про зникнення людини до Єдиного реєстру досудових розслідувань члени сім’ї таких людей можуть отримувати пенсії.

 

ПриватБанк закриє деякі рахунки

 

Із 1 травня ПриватБанк закриває рахунок Бонус+. Усі невикористані кошти  на віртуальних рахунках будуть спрямовані на  потреби армії та відновлення України.

 

Змінився порядок подовження та перепризначення всіх видів соцвиплат

 

Кабінет Міністрів України скасував процедури, пов’язані з наданням підтверджувальних документів для продовження виплат чи їх перепризначення. На практиці це означає, що якщо раніше до певного терміну потрібно було надавати в соціальну службу документи для продовження виплат, то тепер соціальні виплати будуть нараховуватися автоматично. А документи потрібно буде надати через місяць як закінчиться воєнний стан.

 

За інформацією ТСН.ua

 

Подібні публікації

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x