До 31 травня у черкаських школах прийматимуть учнів до 1 класів

До 31 травня у черкаських школах прийматимуть учнів до 1 класів

Із 18 квітня у місті триває прийом документів для зарахування дітей до 1-х класів закладів освіти та триватиме до 31 травня. Про це інформують у департаменті освіти і гуманітарної політики Черкаської міської ради.

 

Із 1-го по 15-те червня заяви про зарахування не приймаються, проте після 15-го батьки можуть подавати заяви на вільні місця.

Цьогоріч зарахування здійснюватиметься відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 №367 та наказу департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР від 04.04.2022 №145.

Заяву на зарахування до першого класу можна подавати особисто, електронною поштою, факсом або іншим зручним способом для заявника.

До заяви додається:

– копія та оригінал свідоцтва про народження дитини або документ, що посвідчує її особу;

– оригінал або копія медичної довідки за формою № 086-1/о.

У разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації.

Водночас наголошуємо батькам, законним представникам дитини-переселенця, що в умовах воєнного стану необхідно надати до закладу освіти один із нижче перерахованих документів:

– довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

– довідку про звернення за захистом в Україні;

– посвідчення біженця;

– посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист.

 

Якщо у дитини-переселенця відсутнє свідоцтво про народження або інший документ, що підтверджує особу дитини, вона зараховується до закладу освіти без свідоцтва чи іншого документу, що підтверджує особу дитини.
Якщо в дитини немає свідоцтва про народження, керівник закладу освіти зобов’язаний невідкладно поінформувати орган опіки і піклування за місцем проживання дитини чи місцеперебуванням закладу освіти, щоб сприяти оформленню свідоцтва.

 

Також зверніть увагу, що відсутність оригіналу або копії медичної довідки за формою № 086-1/о не є підставою для відмови у зарахуванні дитини-переселенця до закладу освіти.

Оскільки частина переселенців не має змогу вчасно оформити медичні довідки дітей, то просять у департаменті узгодити питання щодо термінів надання медичної довідки з керівником закладу освіти. Але довідка обов’язково має бути надана до початку навчального року.

 

Відзначимо, що якщо кількість потенційних першокласників перевищує спроможність закладу, орган, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, має запропонувати перелік ЗЗСО, доступних і наближених до місця проживання родини, а також сприяти зарахуванню дітей до обраних закладів освіти.

Інформація про закріплену за закладом територію обслуговування розміщена на сайті департаменту освіти, де можна самостійно зазначити в пошуку адресу проживання і побачити, до якого закладу загальної середньої освіти належить будинок: https://bit.ly/3wdtkbA.

 

 

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x