Геннадій Бобов допоміг школі на Шполянщині

Дата: 4-05-2017, 11:08

Геннадій Бобов допоміг школі на Шполянщині
Село Іскрене, що на Шполянщині, має довгу й цікаву історію. Люди жили на території цього населеного пункту з давніх-давен. Займалися хліборобством та тваринництвом, ткацьким, бондарським, ковальським ремеслами. На початку ХХ століття в селі нараховувалася одна каменоломня, 2 кузні й 17 вітряних млинів. Працював навіть сільський банк із основним капіталом у 300 карбованців.

Школа в селі Іскрене була організована в 1890 році і називалася церковно-парафіяльною. Будівля школи, що була розташована неподалік церкви, нагадувала селянську занедбану хату, в якій була одна класна кімната, невеличка учительська та кімната для сторожа. Школу відвідували періодично 30−50 дітей, яких навчав один учитель.
У 1917−1920 роках, коли в Україні відбувалась національно-демократична революція, в ході якої була створена незалежна українська держава, в селі зростала кількість учнів, що призвело спочатку до відкриття початкової чотирирічної, а з 1930 року й семирічної школи. Школа в цей період розташовувалась у колишньому приміщенні корчми та великій селянській хаті. В ній нараховувалося близько 370 учнів. У 1936 році школа була переведена в нове приміщення з великими світлими класами та бібліотекою.
У 1941−1944 роках під час нацистської окупації навчання в школі не проводилось, а приміщення використовувалось для церкви та розташування різних німецьких військових підрозділів. Після вигнання гітлерівських окупантів із села школу відремонтували силами сільської громади і з вересня 1944 року розпочали навчання дітей. У 1960 році школа стала восьмирічною.
У 1992 році силами місцевого колгоспу приміщення школи добудували, розмістивши у ньому також класні кімнати початкових класів, спортзал, майстерню, їдальню.

Зараз у школі навчається 90 учнів. Навчально-виховний процес у закладі забезпечують 15 досвідчених педагогів, які вчать дітей доброті, чуйності, милосердю, виховують патріотичні почуття у підростаючого покоління.
Учні школи беруть активну участь у районних предметних олімпіадах, спортивних змаганнях, на яких займають призові місця. Зокрема, в обласних змаганнях із баскетболу, які відбулися вже цього року, зайняли ІІ місце. Від 50 до 70 % випускників школи продовжують навчання у вищих навчальних закладах ІІІ−ІV рівня акредитації.
Учні та вчителі нашої школи є активними учасниками громадського життя села, переймаються його проблемами та не стоять осторонь у їхньому вирішенні.

Педагогічний колектив закладу, батьки докладають всіх зусиль для покращення умов перебування дітей у школі. Але, на жаль, не всі проблеми можна вирішити самостійно. Одна з них – забезпечення навчального закладу необхідною технікою. Тому жителі Іскреного звернулися до народного депутата Геннадія Бобова з проханням допомогти у придбанні в кабінет інформатики комп’ютера та багатофункціонального пристрою з функціями сканування та копіювання для підвищення ефективності уроків. Народний обранець допоміг школі і невдовзі заклад отримав цінні подарунки.
«Адміністрація, батьківський, педагогічний та учнівський колективи Іскренської загальноосвітньої школи І−ІІІ ступенів щиро вдячні народному депутату України Геннадію Борисовичу Бобову за турботу, за розуміння проблем сільської школи. Допомагаючи освіті Черкащини протягом багатьох років на постійній основі, Ви робите дуже велику й потрібну справу! Дякуємо Вам!» – говорить директор Іскренської загальноосвітньої школи І−ІІІ ступенів Василь Семенович Гукало.

Сергій Лісовський

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода