Черкаська поетеса у день свого народження презентувала збірку віршів

Черкаська поетеса у день свого народження презентувала збірку віршів

У Черкасах 18 травня поетеса Вікторія Пожар презентувала дебютну збірку віршів. Подія мала доброчинний характер: збирали кошти на закупівлю книг українською мовою для дітей і дорослих у Черкаський гуманітарний центр, розповіла авторка Вікторія Пожар, пише «Суспільне».

 

Вікторія Пожар – письменниця, співачка, телеведуча на Суспільне Черкаси. Нині вона перебуває в декретній відпустці − виховує сина Дарія. Уперше свій день народження вона вирішила відзначити нестандартно: ініціювала вечір-презентацію власної збірки віршів, щоб зібрати кошти та витратити на придбання україномовних книг для міського гуманітарного центру.

 

 

Серед присутніх був чоловік Вікторії, черкаський поет, ведучий програм на Суспільне Черкаси, драматург і перший слухач її поезії Олексій Юрін. Саме він і був коректором книги дружини, яка побачила світ у видавництві Юлії Чабаненко.

Мама поетеси Тетяна Скубенко приїхала зі Сміли, де вона проживає і працює учителькою в школі, аби привітати доньку з дебютом та ювілейним днем народження. Пані Тетяна і сама пише дитячі вірші та перемагала в конкурсах.

 

 

Пані Тетяна розповіла, що Вікторія проявляла таланти з раннього дитинства: співала, танцювала і писала вірші.

«Коли вона прийшла до школи, записалася до моєї літстудії, тому що я є керівницею літературної студії “Ліра” в Смілянській школі №1. Там на конкурсах вона перемагала. У десятому класі Віка перемогла на захисті робіт МАН, вона захищалася в студії літературної творчості, потрапила і на всеукраїнський конкурс. Її вірші друкували в періодиці. Закономірно, що вона стала студенткою черкаського університету факультету журналістики, бо для неї близьке – писати, творити, уявляти», – розповіла мама Вікторії Пожар.

 

 

Свою збірку поезій, яка вийшла накладом 200 примірників, Вікторія назвала «Зелений чай». Саме чайні церемонії нагадують їй процес пізнання поетичного слова.

«Для мене процес пізнання поезії дотичний до урочистої чайної церемонії, під час якої японці керуються чотирма шляхетними істинами буддизму: гармонія, шанування, чистота, спокій. Аналогічно зі споживанням поетичного мистецтва – важливий кожен компонент», – пояснила авторка.

За словами Вікторії Пожар, поетичну колекцію вона збирала три роки, у різних містах і емоційних станах. У ній зібрані поетичні твори на любовні, езотеричні та філософські мотиви.

«У ній любов, розчарування, надія і нове життя. Цієї весни я зрозуміла, що нічого не можна відтерміновувати, адже життя швидкоплинне і непередбачуване. Тому долучаюся до культурного фронту саме зараз», – розповіла поетеса.

Вікторія презентацією збірки ініціювала збір коштів на придбання книг для дорослих і дітей у Гуманітарний центр Черкаської міської ради.

 

 

«Туди приходять люди, які втекли з-під обстрілів і, крім першочергових потреб, вони запитують про книги. Нині поряд з онлайн ресурсами книга продовжує жити й бути популярною. Тому мені як видавчині за освітою приємно долучитися до наповнення україномовного книжкового фонду», – прокоментувала Вікторія.

Поетеса декламувала свої твори та виконала пісню.

На презентації збірки була присутня народна артистка України, артистка Черкаського драматичного театру Тетяна Крижанівська. За її словами, вона вперше познайомилася з Вікторією та її творчістю.

«Я її відкрила для себе, була здивована її відвертістю. Вона чиста, як гірський струмочок, прозора. Вона не просто читала поезію. Це була театральна вистава, з музикою. Мені сподобалося, як вона представляла свою поезію, різну за жанрами, і вона змінювалася також. У кінці була пісня як чудовий фінал. Дуже сподобалися її дитячі віршики. Я придбаю цю її книгу», – поділилася своїми враженнями після презентації Тетяна Крижанівська.

За словами Вікторії, перша збірка стала для неї однією з найбільш радісних подій у її житті. Поетеса звернулася до містян з проханням доєднатися до доброчинності на підтримку української культури у воєнний період.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x