Як діє механізм автоматичного призначення пенсії: роз’яснення від ПФУ

Як діє механізм автоматичного призначення пенсії: роз’яснення від ПФУ

Пенсійний фонд допомагає отримувати послуги дистанційно – за допомогою вебпорталу електронних послуг Фонду з ключем кваліфікованого електронного підпису. Фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області інформують про сервіс «Автоматичне призначення пенсії за віком», завдяки якому можна заздалегідь подати необхідні документи про страховий стаж.

 

Автоматичне призначення пенсії відбувається у кілька етапів:

 

I етап. Роботодавець або працівник особисто подає свою скановану трудову книжку (це можна зробити вже зараз через вебпортал Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua).

II етап. Формування цифрових відомостей про трудову діяльність у Реєстрі застрахованих осіб.  Інформація зберігається в базі Пенсійного фонду України до настання пенсійного віку особи. Наявність оцифрованих відомостей про трудову діяльність у Реєстрі застрахованих осіб є додатковою гарантією збереження страхового стажу на випадок втрати паперових документів, зокрема трудової книжки.

III етап. Після настання пенсійного віку особа отримує повідомлення про можливість автоматичного призначення пенсії без особистого звернення
до сервісного центру.

 

Фахівці Пенсійного фонду акцентують, що людина має право вибору: прийти особисто до сервісного центру Фонду для подання заяви на призначення пенсії за віком чи оформити її автоматично через вебпортал.

 

За інформацією пресслужби Управління ПФУ у Черкаській області

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x