Кліщі можуть переносити інфекційні хвороби

Кліщі можуть переносити інфекційні хвороби

Навесні в лісах і парках «на полювання» виходять кліщі. Від них не застраховані ані селяни, ані містяни. Паразит може скочити на людину з рослин, кліщ може потрапити у домівку з домашніми тваринами чи зібраними рослинами. Їхні укуси не такі вже й безневинні, як може здатися на перший погляд. Адже кліщі переносять такі хвороби, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка. Про це повідомляють в Управлінні охорони здоров’я ЧОДА.

Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.

Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. При цьому переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків. Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який нападає прямо з землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.
В Україні місцеві випадки кліщового вірусного енцефаліту серед людей реєструються майже щорічно в АР Крим та Волинській області.

У разі виїзду до вказаних регіонів слід пройти курс щеплень проти кліщового енцефаліту не менше, ніж за 14 днів до виїзду. Для термінової профілактики та лікування призначається імуноглобулін проти кліщового енцефаліту. Препарат слід вводити в найбільш ранні терміни з моменту можливого зараження – не пізніше 4-х діб після укусу кліща.

Марсельською гарячкою людина може заразитися через укуси інфікованого південного собачого кліща, через кон\’юнктиву очей, слизову оболонку носа, а також утираючи в шкіру інфікованих кліщів при розчухуванні.
Якщо після видалення кліща протягом двох тижнів піднялася температура тіла або місце укусу червоне, зверніться до лікаря!

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x