Деклараційна кампанія-2022: оподаткування спадщини та подарунків

Деклараційна кампанія-2022: оподаткування спадщини та подарунків

Із початку 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року.

 

Оподаткування спадщини (подарунків) залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб. Зокрема, об’єкти спадщини, успадковані членами сім’ї спадкодавця першого та другого степенів споріднення (батьками, чоловіком, дружиною, дітьми (в тому числі усиновленими), рідними братами, сестрами, бабою, дідом) оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Дохід у вигляді вартості успадкованого майна, який оподатковується за нульовою ставкою податку, звільняється від оподаткування військовим збором.

Громадяни, які отримали спадщину від фізичної особи-резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи з фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини (дарунка) та військовий збір у розмірі 1,5 відсотка.

Якщо спадщину або подарунок отримано від нерезидентів чи нерезидентами України, то сума податку на доходи з фізичних осіб становить 18 відсотків.

Такі громадяни зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року (до 01 травня 2022 року).

Фізичні особи, які отримали у спадщину (дарунок) об’єкти спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи з фізичних осіб, податкову декларацію про майновий стан і доходи можуть не подавати, якщо у них відсутні інші підстави для подання декларації.

 

Подати декларацію можна скориставшись Електронним кабінетом https://саbinet.taх.gov.uа.

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x