Трійця, або Зелені святки: традиції та прикмети

Трійця, або Зелені святки: традиції та прикмети

У 2022 році Трійцю християни вшановують 12 червня. Це унікальне й давнє свято, сповнене українським колоритом. Зелені свята вважаються такою ж важливою подією у християнському світі, як Пасха і Різдво, адже входять у список 12 найбільших свят церковного календаря, пише 24 канал.

 

Трійця 2022: що відомо про традиції свята

 

Зазвичай літній цикл церковних свят починається саме Трійцею, утім, цього року першим «йшло» Вознесіння, яке ми відзначали 2 червня. Назва свята Трійця пішла від сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Тобто це означає появу Бога перед людьми у трьох іпостасях як святої Трійці: у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа.

На церковних службах священнослужителі одягають свої найкращі ризи, особливо зеленого кольору, якщо вони у них є. Також наприкінці служби священники можуть окропити людей священною водою або зробити миропомазання для вірян.

Згідно з традиціями, Зелені свята символізують культ рослинності, адже віряни прикрашають свої будинки зеленню. Зазвичай біля дверей ставлять молоді кленові гілки з листям, а в будинку на підлогу в усіх кімнатах розкидали татариння – лепеху звичайну. Церкви також прикрашають зеленню і часто залишають для вірян цілий оберемок лепехи – в такому випадку одну з них можна взяти з храму додому.

Також вважають, що у цей день усі рослини наділені цілющими здатностями, тому жінки зазвичай збирали різноманітні трави, які вже до цього часу забуяли у лісах та на полях. Існували вірування, що душі померлих на Трійцю повертаються на землю і можуть сховатись у траві, тож її намагались не топтати.

Зокрема на Зелені свята було популярно приходити свататись, адже цей час вважали найбільш сприятливим і вдалим для освідчення у коханні. Вірили, що шлюб обов’язково буде щасливим, а всі діти народжені у ньому – здоровими.

 

Прикмети на Трійцю 2022

 

  • На Зелені свята похмура погода й дощить – буде гарний багатий врожай.

  • Якщо після дощу на Трійцю вийшло сонце – тепла погода буде весь тиждень.

  • На небі зірки видно на Трійцю – наступного дня буде вітряно.

  • Спека на Трійцю – літо пройде із засухами.

 

Що не можна робити на Трійцю

 

На Зелені свята заборонено купатись у водоймах, можна буде лише після Івана Купала;

Як і в будь-яке інше релігійне свято, не можна в цей день прибирати, багато готувати, займатись роботою на вулиці;

Також заборонено займатись шиттям чи в’язанням.​

Особлива заборона на Зелені свята стосується рослин. Не рубайте і не спилюйте сьогодні дерев, адже це може призвести до великого нещастя.

У такий світлий день варто уникати негативних емоцій або ж стримувати їх. Відпустіть зло зі свого серця та наповніть його добром і радістю.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x