Тарас Щербатюк: «Надання лише гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам недостатньо»

Тарас Щербатюк: «Надання лише гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам недостатньо»

Від початку повномасштабної війни до ГО «Черкаський правозахисний центр» почали звертатися багато вимушених переселенців. Тому організація зосередилася на допомозі новоприбулим до Черкаської області. Від початку лютого фахівці налагодили співпрацю із багатьма територіальними громадами і готові ділитися досвідом та знаннями як із волонтерами, так і з ВПО. Про це розповів голова громадської організації «Черкаський правозахисний центр» Тарас Щербатюк в ефірі телеканалу «ВІККА».

 

За словами Тараса Щербатюка, люди, які зверталися до центру по юридичну допомогу, запитували, де в Черкасах можна отримати базові набори продуктів та предметів гігієни.

«Ми зв’язалися із нашими міжнародними партнерами, і вони нам допомогли створити гуманітарний штаб у місті Черкаси. Тут ми постійно фасуємо гуманітарні набори і розповсюджуємо їх безпосередньо у територіальних громадах. Ми зв’язуємося з гуманітарними штабами, волонтерськими центрами, запитуємо, яка допомога їм потрібна», – розповідає Тарас Щербатюк.

 

 

Привозячи гуманітарну допомогу у райони, працівники центру заодно надають консультації тим, хто цього потребує.

Тарас Щербатюк зазначає, що відвідуючи районні центри та центри ТГ, працівники центру зібрали багато досвіду роботи з надання допомоги ВПО. Спостерігаючи за роботою різних штабів, активісти помічали як вдалі зразки організації роботи, так і недоліки, які можна легко усунути. Таким чином їм вдалося розробити структуру ідеального гуманітарного хабу.

«Ми вирішили, що нам потрібно також проводити просвітницьку роботу у гуманітарних штабах, органах місцевої влади: яким чином варто будувати роботу з новоприбулими людьми. Не всі мають уявлення, як це робити, адже ніколи не стикалися з такою критичною ситуацією, коли люди масово переїжджають. Наприклад, у населений пункт, де живе 5 тисяч осіб, приїжджає ще тисяча людей», – пояснює керівник «Черкаського правозахисного центру».

На переконання Тараса Щербатюка, надання лише гуманітарної допомоги переселенцям недостатньо. Люди потребують підтримки інформаційної, правової, психологічної. Особливо масштабним напрямом є робота з дітьми. Так, за домовленістю з Управлінням молоді та спорту разом із фахівцями правозахисного центру до громад виїжджають фахівці, які проводять спортивно-розважальні заходи для дітей і молоді.

 

 

Також «Черкаський правозахисний центр» уже підписав меморандуми про співпрацю зі Звенигородською, Золотоніською міськими радами та домовилися з багатьма іншими органами місцевого самоврядування про об’єднання зусиль.

 

 

Як партнер проєкту «Черкащина гостинна», Черкаський правозахисний центр готовий допомагати вимушено переміщеним особам та людям, які організовують допомогу для них. Фахівці центру надають правову та інформаційну підтримку. Що стосується отримання гуманітарної допомоги на місцях, Тарас Щербатюк радить звертатися до місцевих церков та установ самоврядування щодо детальної інформації.

 

Детальніше – у відео

 

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x