Зустріч очільників Черкас та Кушадиси відбулася онлайн

Зустріч очільників Черкас та Кушадиси відбулася онлайн

«Міст любові та підтримки» − так назвали онлайн зустріч, яку провели сьогодні очільники міст-побратимів Черкас Анатолій Бондаренко та Кушадаси (Турецька Республіка) Омер Гюнель. Зустріч відбулася в межах проведення у місті Кушадаси виставки малюнків дітей-переселенців, які з родинами зараз проживають у Черкасах. Після показу в нашому місті виставку «Війна очима дітей: біль і надія» презентують в інших містах України та закордоном. Інформують про це в пресслжубі Черкаської міської ради.

 

Лідерка української громади Кушадаси та член громадського меджлісу міста Олена Бургач під час онлайн-зустрічі розповіла, що в місті Кушадаси з ініціативи мерії зроблено салон (на зразок нашого Гуманітарного центру ЧМР), де  надають допомогу переселенцям, які шукають прихисток від війни у Туреччині. Крім того, з їхнього міста вже відправлено 2 вантажівки гуманітарної допомоги для України, зокрема, хостелам і дитячим будинкам. Разом із міською владою українських переселенців підтримує міграційна служба й прості громадяни. Тему війни та реальні історії людей постійно висвітлюють засоби масової інформації Туреччини.

 

«Як і всі жителі Кушадаси, я засмучений бідою, яка спіткала Україну, та жертвами війни, тому зичимо, аби це лихо якнайшвидше закінчилося, – сказав Омер Гюнель під час онлайн спілкування.

 

«Так, на долю українського народу випав великий тягар, але ми повинні цю війну виграти, – відзначив Анатолій Бондаренко. – І дякуємо Турецькій Республіці, яка допомагає нам зброєю, зокрема, «Байрактарами».

 

Мер Кушадаси поінформував, що в їхньому місті зараз перебувають 120 переселенців з України, яких мерія забезпечила проживанням і харчуванням. Подякував за виставку малюнків, яку Черкаси передали в Туреччину. І сьогодні на подвір’ї галереї, де проходить виставка, свої творчі послання у відповідь черкащанкам малювали діти, які разом із  родинами знайшли в Кушадаси прихисток. Ближчим часом ці малюнки відправлять у Черкаси.

 

Анатолій Бондаренко щиросердно подякував керівництву та громаді міста-побратима за підтримку виставки і за турботу про українців, які змушені були тимчасово покинути свої домівки.

 

«Я впевнений: скоро війна закінчиться, вони повернуться і дружба між нашими містами буде продовжуватися й міцнішати, – відзначив Анатолій Васильович. – І найбільше наше прохання зараз: аби ви й надалі допомагали нашим дітям та жінкам, які перебувають у вас. Бо це велика й свята справа».

 

Анатолій Бондаренко із задоволенням прийняв запрошення Омера Гюнеля відвідати Кушадаси, і запевнив, що делегація з Черкас приїде, щойно стане така можливість, аби продовжити співпрацю й дружбу міст-побратимів.

 

Довідково:
Угода про встановлення побратимських відносин між Черкаси й Кушадаси була підписан 19 березня 2019 року, і ми маємо успішний досвід реалізації  спільних освітньо-культурних проектів, проведення міжнародних фестивалів, обмін делегаціями тощо. Налагоджено також співпрацю в галузі освіти між Черкаською гімназією №9 ім Луценка та Коледжем Naci AkdoganKoleji (Турецька Республіка).

 

Читайте нас у телеграмі – Черкаські новини#Нова Доба

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x