Зміни, що торкнуться українців із 1 липня

Зміни, що торкнуться українців із 1 липня

Перерахунок пенсій, зміни соціальних виплат, тарифів, нові правила розмитнення авто та отримання водійських прав – ці та інші зміни відбудуться в липні в Україні. Про це − детальніше у матеріалі.

 

Перерахунок пенсій та допомоги

У зв’язку з перерахунком прожиткового мінімуму в липні українці отримають нові пенсії та допомоги. Від 1 липня прожитковий  мінімуму зросте до 2 027 гривень, зараз цей показник становить 1 934 гривні, враховується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність.

 

Від 1 липня 2022 року прожитковий мінімум становить:

2508 грн − загальний показник на одну особу з розрахунку на місяць;

2201 грн – для дітей до 6 років;

2744 грн – для дітей від 6 до 18 років;

2600 грн – для працездатних осіб;

2027 грн – для осіб, які втратили працездатність.

 

Мінімальна пенсія від 1 липня виросте на 93 грн − від від 1 934 до  2 027 грн, максимальна пенсія збільшиться на 930 грн − від 19 340 до 20 270 грн.

Законне підвищення пенсії поширюється на всі категорії пенсіонерів.

Від 1 липня українцям підвищать надбавку за понад нормативний стаж. За кожен наступний рік (для жінок віком від 30 років та для чоловіків від 35 років) доплачуватимуть 20,27 грн, зараз доплачують 19,3 грн.

Соціальні виплати 2022 в липні

Крім підвищення пенсій і прожиткового мінімуму, українці можуть розраховувати і на зміни в механізмі виплат соціальної допомоги.

 

Аліменти виплачуються по-різному, розмір їх залежить від віку дитини:

2201 грн − для дітей до 6 років;

2744 грн − для дітей від 6 до 18 років.

При цьому, мінімальний гарантований розмір виплат, який становить 50% від прожиткового мінімуму, − це:

1100,50 грн − для дітей до 6 років;

1372 грн − для дітей від 6 до 18 років.

 

Рекомендований розмір виплат аліментів може бути призначений в суді, але тільки в тому випадку, якщо у відповідача достатній дохід.

 

Декретні виплати і допомога матерям-одиначкам

Виплати, які може отримати жінка в період вагітності і декрету, рівні 100% середньомісячного доходу. Якщо жінка офіційно не працює, не є ФОП, то їй нараховується 25% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб − це 650 грн на місяць.

 

Термін і сума виплат теж можуть бути різними:

2730 грн − за 126 днів декретної відпустки;

3033,33 грн − за 140 днів декретної відпустки;

3900 грн − за 180 днів декретної відпустки.

 

Терміни встановлюються в індивідуальному порядку, коли 126 днів − це в разі пологів і вагітності, що проходять нормально, 140 днів − для важких випадків, 180 днів − для жінок-чорнобильців.

Допомога одиноким матерям визначається, як різниця між 100% прожитковим мінімумом на дитину відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одного члена сім’ї.

 

Дівчата, які виховують дитину одні, можуть отримати:

до 2201 грн − на дітей до 6 років;

до 2744 грн − на дітей віком 6−18 років;

до 2600 грн − на студентів стаціонару від 18 до 23 років.

 

Допомогу по безробіттю можна порахувати самостійно − це прожитковий мінімум, помножений на 4. У липні сума становитиме 10 400 грн.

 

Курс долара та євро

За прогнозами Мінфіну якщо не буде змін у нормативній базі Нацбанку щодо валютних обмежень і ситуація на фронтах зберігатиметься такою як зараз і надалі, то при замороженому офіційному курсі долара на міжбанку курс американської  валюти в літній період перебуватиме в межах коридору від 29,25 до 29,55 гривень, а курс євро − у коридорі 29,84−31,91 гривень. На готівковому ринку до кінця серпня  курс долара буде  в межах коридору від 34,50 до 38,50 гривень, а курс готівкового євро − від 35,19 до 41,58 гривень.

 

Запрацює реєстр руйнувань

Як зазначив заступник міністра інфраструктури Анатолій Комірний під час пресконференції в агенції «Інтерфакс-Україна»,  вже в липні запустять у роботу реєстр руйнувань, через який фізособи подаватимуть заяви про пошкоджене під час війни майно. У середині липня з’явиться повний функціонал – не лише подання фізособами заявок про пошкодження майна, а й  додавання результатів обстеження органами місцевого самоврядування, щоб українці могли захищати свої права в міжнародних судах.

 

Платне розмитнення авто

Для збільшення надходжень дербюджету від 1 липня розмитнення авто знову стане платним. Верховна Рада підтримала законопроєкт №7418, який передбачає повернення мита й оподаткування ПДВ на імпортні товари та розмитнення авто від 1 липня 2022 року.

Власне платити знову за товари доведеться платникам єдиного податку першої, другої та третьої групи та підприємствам, що не сплачують ввізне мито. Ті, хто ввозять із-за кордону авто, повинні будуть заплатити ПДВ та акциз. Водночас новий закон звільняє від сплати збору на обов’язкове державне страхування тих, хто купує легкові автомобілі, оснащені виключно одним чи декількома електричними двигунами.

 

Як розмитнити авто в «Дії»

 

Ввести VIN-код авто і система автоматично підрахує, скільки потрібно заплатити власнику машини.

Розмір платежу буде формуватися відповідно до характеристик автомобіля: обсяг, тип і потужність двигуна, вік автомобіля та його ексклюзивність.

Після розмитнення в Дії можна буде і зареєструвати авто.

На подання документів потрібно не більше 5 хвилин.

 

Подорожчання автострахування

Від 1 липня збільшиться розмір страхових виплат із обов’язкового страхування цивільної відповідальності (ОСЦПВ). Водночас збільшиться і вартість такої страховки, очікується подорожчання на 10−20%.

 

Як зміниться розмір виплат:

із 130 до 160 тис. грн у разі завдавання шкоди майну,

із 260 до 320 тис. грн у разі завдавання шкоди життю та здоров’ю (в розрахунку на одного потерпілого),

зросте і гранична сума за самостійного оформлення повідомлення про ДТП його учасниками для страхової компанії (за так званим європротоколом) – з 50 до 80 тис. грн.  Це означає, що більша кількість постраждалих у ДТП зможуть отримати страхову виплату без виклику Нацполіції.

 

Щоб захистити громадян від шахраїів, інформацію про укладені електронні договори «Зелена картка» вноситимуть до єдиної бази даних.

 

Нові правила отримання водійських прав

Від  24 липня зміняться правила видачі водійських прав.

 

Щоб отримати водійські права потрібно буде:

прослухати теоретичний курс в автошколі й отримати свідоцтво зі строком дії 1 рік;

скласти теоретичний екзамен у сервісному центрі МВС;

пройти практичну підготовку в автошколі;

скласти іспит у автошколі та отримати свідоцтво з терміном дії 2 роки;

скласти практичний іспит у сервісному центрі МВС й отримати посвідчення водія.

 

Штрафи за куріння вейпів та айкосів в громадських місцях 

Електронні пристрої для паління прирівняли до звичайних сигарет, тож любителів тютюнових гаджетів штрафуватимуть за їх використання вже від липня. Від 1 червня 2022 року заборонено продавати неповнолітнім електронні сигарети та айкоси, а від 11 липня  −  курити електронні сигарети й «айкоси» в громадських місцях.

За порушення  передбачені такі штрафи:

за продаж електронних сигарет і тютюновмісних виробів для електронного нагрівання неповнолітнім – 1 020 грн, за повторне порушення − 10 200 грн;

за куріння електронних сигарет у громадських місцях – 1 000 грн, за повторне порушення − 10 000 грн;

за куріння в кафе, барах і ресторанах – 3 000 грн, якщо порушення вчинене повторно, штраф − 15 000 грн.

 

За інформацією tsn.ua

Реклама

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x