Як не стати жертвою шахраїв: поради правоохоронців

Як не стати жертвою шахраїв: поради правоохоронців

Шахраї не припинили ошукувати українців навіть після початку російського вторгнення. Навпаки із запровадженням воєнного стану в Україні з’явилися нові сценарії шахрайств. Черкаські правоохоронці радять бути обачними та застерігають громадян від шахрайських схем.

Попри регулярні попередження з боку працівників поліції, громадяни через свою неуважність продовжують ставати жертвами шахраїв.

Так, із початку 2022 року на Черкащині правоохоронці зареєстрували 705 випадків шахрайств.

Нові шахрайства воєнного часу мають спільні риси: у своїх діях злочинці вміло маніпулюють почуттями своїх жертв, роблять акцент на емоціях провини, жалю та страху. Аферисти намагаються скористатися скрутним становищем своїх потенційних жертв.

Правоохоронці Черкащини нагадують про види шахрайських схем у період дії воєнного стану та як від них захиститися.

Фейкові оголошення про оренду житла

Шахраї розміщують оголошення про оренду житла в безпечних місцях за привабливими цінами. Після перших усних домовленостей, злочинець просить аванс, як гарантію серйозності намірів клієнта. Після переведення грошей, виявляється що оголошення було «фейковим» і злочинець більше не виходить на зв’язок.

Як не потрапити на гачок шахрая?

Не переказуйте оплату житла наперед. Розраховуйтесь за квартиру лише після того, як прибудете на місце і переконаєтесь, що вона наявна і готова до заселення.

Фейковий збір коштів на допомогу

Популярною є «схема» зі збору коштів на допомогу людям, які постраждали від військової агресії. Шахраї поширюють дописи від імені нібито постраждалих людей у соціальних мережах, виманюючи кошти у довірливих громадян. Також злочинці підроблюють сайти благодійних фондів та збирають гроші начебто на потреби ЗСУ.

Як не потрапити на гачок шахрая?

Перевіряйте правильність назв сайтів, на які переходите та де вводите свої персональні дані. Не переходьте за посиланням, краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс.

Допомагайте армії та українцям, постраждалим від російської агресії, але використовуйте надійні джерела.

Злам сторінки в соціальних мережах

Є випадки, коли шахраї зламують сторінки в соціальних мережах. Аферисти роблять публікацію на сторінці її власника та від його імені просять фінансової допомоги.

Як не потрапити на гачок шахрая?

Перш ніж надсилати гроші запитайте знайомого про те, що можете знати тільки він і ви. Таке питання одразу викриє шахрая.

Щоб не зламали вашу сторінку, створюйте складні та унікальні паролі для кожного облікового запису та встановлюйте багатофакторну автентифікацію, де це можливо.

Евакуаційні перевезення громадян

Такий метод популярний у гарячих точках нашої країни. Шахраї пропонують вивезення з небезпечних регіонів, а після внесення жертвою «передплати» зникають, не виконуючи своїх обіцянок.

Як не потрапити на гачок шахрая?

Купуйте квитки на потяги чи автобуси лише на офіційних онлайн-ресурсах. У разі перевезень приватними авто незнайомими особами наполягайте на оплаті готівкою чи на картку в момент відправлення, не перераховуйте їм кошти авансом.

За інформацією пресслужби поліції Черкаської області 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x