В УДПУ імені Павла Тичини відбулися Дні Польщі

Дата: 25-05-2017, 16:48

В УДПУ імені Павла Тичини відбулися Дні Польщі
Дні Польщі в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини стали щорічним яскравим святом, наповненим повагою, дружбою та єднанням з сусідньою країною. Організатором заходу, що проходив в рамках Днів Європи в Україні, виступив Польський культурно-освітній центр УДПУ. Про це «Нова Доба» дізналася в прес-службі УДПУ.

В УДПУ імені Павла Тичини відбулися Дні Польщі

На урочистості завітали високоповажні гості: радник з питаньнауково-освітньої співпраці Посольства Республіки Польща в Україні пані Емілія Ясюк, голова Уманського міського Товариства дружби з зарубіжними країнами Галина Кучер, доктор габілітований, професор Тадеуш Срогош (Академія Яна Длугоша в Ченстохові) та доктор габілітований, професор Гжегош Лукомські (Інститут європейської культури), доктори Криштоф Чайковський (Академія Яна Длугоша в Ченстохові) та Каміль Васількевич (Інститут європейської культури).

В УДПУ імені Павла Тичини відбулися Дні Польщі

Упродовж п’яти днів травня всі охочі змогли долучитися до цікавої та насиченої програми святкувань. Студенти та викладачі УДПУ ознайомилися з виставкою літератури під назвою «Цікава та незвідана Польща» та завітали на перегляд літератури «ТОП-25 художніх книг польською мовою». Знайомство з літературою Польщі дозволило ще краще пізнати творчий доробок видатних польських письменників та поетів.

В УДПУ імені Павла Тичини відбулися Дні Польщі

В один із днів всі бажаючі змогли ознайомитися з творчими роботами студентів, котрі долучилися до конкурсу «KochamPolskę». Не тільки студенти, котрі були учасниками програм в Польщі, але й усі захоплені красою сусідньої країни у своїх творчих роботах зобразили любов до Польщі.

В УДПУ імені Павла Тичини відбулися Дні Польщі

В рамках проведення Днів Польщі в УДПУ імені Павла Тичини відбулися відкриті лекції викладача польської мови, доктора Пьотра Пизеляна тему «Україна в творчому доробку Адама Міцкевича" та лекції польських науковців Криштофа Чайковського і Тадеуша Срогоша, присвячені культурі Республіки Польща.


В УДПУ імені Павла Тичини відбулися Дні Польщі

Студенти-історики взяли активну участь у брейн-рингу «Польща: Perasperaadastra». Під час інтелектуального змагання команди показали високий рівень підготовки та гарні знання, які отримали на заняттях з історії.
Наймасштабнішим заходом тижня стали урочистості, на які завітали високоповажні гості − радник із питань науково-освітньої співпраці Посольства Республіки Польща в Україні Емілія Ясюк, доктор габілітований професор Тадеуш Срогош, доктор Гжегош Лукомський, доктор Каміль Васількевич та адміністрація УДПУ. Присутні на заході декани, викладачі та студенти УДПУ поринули в неповторну атмосферу дружби, єдності та поваги між двома народами. Народні пісні та танці Польщі та України, поезія, уривки з вистав та гумористичні сценки у виконанні студентів та викладачів УДПУ ще раз підкреслили приязнь та повагу між двома сусідніми народами.
Науковим підсумком тижневика став круглий стіл «Україна та Польща: історичне та культурне добросусідство». Цікаві доповіді про результати багаторічних напрацювань, обговорення представлених тем, пов’язаних з Польщею та Україною, підкреслили спільність нашої багатовікової історії та потребу у широкому дослідженні мовних та історичних аспектів, котрі впродовж багатьох віків єднали наші сусідні держави.

В УДПУ імені Павла Тичини відбулися Дні Польщі

Не менш цікавим і смачним був захід «Польська кухня». Усі, хто завітав на ярмарку, ознайомилися і скоштували страви польської кухні, які приготували студенти, що вивчали польську мову.
Також бажаючі долучилися до Workshop «Українська вишита сорочка: регіональний вимір», на котрому присутніх ознайомили із особливостями української та польської вишивки, а майстриня Наталія Мамчур та випускниця Колегіуму МІГуС Олена Попенко репрезентували результат спільної вишитої роботи з орнаментами Польщі та України.
На завершення Тижня Польщі організатори нагородили авторів кращих творчих робіт конкурсу «KochamPolskę». Студентки отримали цінні подарунки із символікою конкурсу.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода